13 drukarek Mutoh w firmie Instablock
29 sty 2020 09:09

Izraelczyk Moshik i jego siostra Michal Galamin założyli w 2015 r. firmę o nazwie Instablock. Nazwa składa się z dwóch elementów: „Insta” oznaczające „chwilowe” i „block”, czyli po prostu „blok”.

Razem te słowa rzucają wyzwanie wirtualnym światom, w których rządzą sieci społecznościowe, oferując unikalne produkty jako zamiennik tradycyjnych albumów fotograficznych.

Jedynym celem Instablock jest zapewnienie klientom idealnego prezentu w połączeniu z wartością dodaną - utrwalaniem wspomnień. Instablock posiada 13 drukarek Mutoh ValueJet 426UF i ValueJet 626UF, stanowiących doskonałe narzędzia do produkcji pamiątek uzupełniających tradycyjne albumy fotograficzne.

Moshik Galamin wraz z siostrą, mając zaplecze designerskie, wpadli na prosty i zarazem sprytny pomysł. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu rynku zidentyfikowali potrzebę tworzenia unikalnych produktów, które można łatwo dostosowywać. Narodził się pomysł drukowania zdjęć na modnych designerskich blokach – nazwali to „Instablock”. Wtedy trafili na sprzęt drukujący Mutoh: kompaktowe drukarki LED-UV, pasujące do małych przestrzeni biurowych, z mnóstwem możliwości zastosowania.

Korzystając z urządzeń ValueJet 426UF i ValueJet 626UF, firma drukuje osobiste zdjęcia swoich klientów na różnych materiałach, takich jak drewno, płyta OSB i beton, przy czym wszystkie te materiały są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

Koncepcja sklepu internetowego była prosta. Klienci wybierają rodzaj bloku i jego rozmiar, a następnie wysyłają wybrane zdjęcie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub WhatsApp, aby wydrukować je na wybranym bloku.

Obsługując on-line lokalnych i międzynarodowych klientów, Instablock stale się rozwija i jest teraz czymś więcej niż sklepem internetowym. Rozpoczynając ekspansję w 2016 r., firma otworzyła 10 nowych punktów wyposażonych w drukarki Mutoh ValueJet 426UF. Punkty powstały w najlepszych lokalizacjach w całym Izraelu, do których klienci mogą przywieźć swoje zdjęcia i wydrukować je w ciągu kilku minut. Proces drukowania Instablock odbywa się na miejscu w punkcie, więc klienci mogą odebrać swoje przedmioty np. kończąc zakupy.

Rodzeństwo jest współodpowiedzialne za firmę i projekty. Spełniając swoje marzenie, są dumni ze swoich produktów, które łączą w sobie niepowtarzalny styl i design, a dodatkowo są przyjazne dla środowiska.

Celem Instablock jest oferowanie produktów, które mogą służyć jako pamiątka na całe życie, element projektu do domu lub biura albo też jako osobiste prezenty.

„(...) Nasza wyjątkowość przyczyniła się do wielkiego sukcesu naszej marki - mówi Moshik Galamin, właściciel Instablock. - Koncentrujemy się na tym, aby dostarczać produkty charakteryzujące się wysoką jakością grafiki, dostępnej dla wszystkich. Stale aktualizujemy portfolio produktów, materiałów, rozmiarów i cen zgodnie z aktualną modą i trendami. Nie udałoby się to bez odpowiedniej technologii. Wybór urządzeń Mutoh ValueJet 426UF i ValueJet 626UF był prosty. Niezrównana jakość druku była koniecznością dla Instablock. Dodatkowo niezawodność japońskich drukarek i łatwość użytkowania okazały się wisienką na torcie.”

„Nasza firma oferuje dwie główne kategorie upominków. Pierwszą z nich są spersonalizowane przedmioty, które mają być prezentami z okazji specjalnych wydarzeń czy też upominkami firmowymi dla pracowników. Po drugie, oprócz profesjonalnej realizacji samych produktów, oferujemy również naszym klientom usługę pomocy przy tworzeniu własnych, kreatywnych projektów graficznych - kontynuuje Moshik Galamin. - Rozumiejąc, jak trudno jest znaleźć nowe pomysły na oryginalne, ale niedrogie prezenty, Instablock stworzył zupełnie nowy sposób na zmaterializowanie emocji i wspomnień”.

Instablock wygrywa z tradycyjnymi albumami fotograficznymi i mediami społecznościowymi. Ale proces ten się nie zakończył, gdyż firma trzyma rękę na pulsie i planuje dalszy rozwój. Jedną z nowości jest system franchisingowy, który umożliwia partnerom gotowym podjąć się tego zadania wprowadzenie Instablock na niewykorzystane rynki.

„Naszym celem jest ekspansja w całym Izraelu, a także na całym świecie w wiodących lokalizacjach i na odpowiednich rynkach” - mówi Moshik Galamin.

Drukarki Mutoh serii UF pozwalają na zadruk bezpośredni szerokiego spektrum materiałów i przedmiotów o grubości do 7 lub 15 cm wykonanych z drewna i jego pochodnych, betonu, ceramiki, kamienia, szkła, metali oraz tworzyw sztucznych. Maksymalny rozmiar zadrukowanego obiektu nie może przekraczać formatów A3+ i A2+. Z kolei ciężar nie może być większy niż 4 oraz 6 kg.

Model Mutoh ValueJet 626UF posiada także dodatkowy moduł obrotowy, umożliwiający bezpośredni zadruk przedmiotów o kształcie walcowatym, np. butelek, termosów, opakowań.

Oprócz kolorów CMYK dodatkowy kolor biały umożliwia poddruk kolorowej grafiki na wszelkich niebiałych powierzchniach. Możliwy jest także zadruk warstwy CMYK kolorem białym, np. przy projektach drukowanych na szkle od tylnej strony.

Drugi kolor dodatkowy - bezbarwny lakier – daje możliwość uszlachetniania wydruków wybiórczo lub na całej powierzchni. Dzięki temu można uzyskać takie efekty specjalne jak warstwa 3D – np. wyczuwalna pod palcem struktura słojów drewna lub alfabet Braille'a.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!