drupa 2020: nowa generacja maszyn Speedmaster
31 sty 2020 09:29

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) podczas targów drupa 2020, które odbędą się w dniach 16-26 czerwca w Düsseldorfie, zaprezentuje swoją wiedzę i doświadczenie pod hasłem „Rozwiń swój potencjał”. Główny nacisk zostanie położony na potrzeby klientów oraz optymalny rozwój i wykorzystanie ich potencjału biznesowego dzięki najnowszym technologiom, innowacyjnym rozwiązaniom i nowym modelom biznesowym. Uwzględniając kluczowe czynniki, takie jak optymalizacja procesów i produktywność, Heidelberg przedstawi kolejny poziom inteligentnej drukarni – Smart Print Shop.

Na targach drupa 2020 Heidelberg skoncentruje się na rosnącej złożoności pracy maszyn drukujących przy jednoczesnym zwiększaniu się wymagań dotyczących kwalifikacji operatora i poprawy wydajności. Zwiększenie prędkości samej maszyny drukującej, procesy wspierane przez oprogramowanie, inteligentne wskazówki dla operatora i autonomiczne procesy w ramach zintegrowanego systemu rozwiązań – lub, jak my to nazywamy, Smart Print Shop – będą miały coraz większe znaczenie w kontekście konkurencyjności drukarni” - wyjaśnia prof. dr Ulrich Hermann, członek zarządu odpowiedzialny za rozwiązania Lifecycle Solutions i rozwiązania cyfrowe w firmie Heidelberg. - Heidelberg dostarcza nie tylko odpowiednie technologie, poczynając od sprzętu po oprogramowanie oraz materiały eksploatacyjne, ale także usługi mające na celu zwiększenie wydajności całego systemu produkcyjnego naszych klientów. Poprzez nowe usługi takie jak Subskrypcja Heidelberga nie tylko zapewniamy optymalną technologię, ale także dbamy o dostępną wydajność drukarń naszych klientów. Daje to pewność, jeśli chodzi o planowanie i daje drukarniom swobodę, której potrzebują, aby poświęcić więcej wysiłku na rozwijanie swojego rynku i wprowadzanie innowacji w swojej ofercie.”

Wzrasta uprzemysłowienie drukarń, a wraz z nim zapotrzebowanie na coraz lepiej zintegrowane i kontrolowane cyfrowo procesy począwszy od projektów, poprzez produkcję, aż po dostawę do końcowego odbiorcy. Rosnąca liczba zamówień musi zostać zrealizowana w możliwie najkrótszym czasie. Ponadto branża poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy poradzą sobie z rosnącymi wyzwaniami. Cyfryzacja funkcjonowania drukarń i samych procesów oferuje tutaj daleko idący potencjał produktywności. Podczas targów drupa 2016 Heidelberg zaprezentował koncepcję nowoczesnej drukarni Smart Print Shop i innowacyjną filozofię działania Push to Stop. Dzięki dalszej automatyzacji i wielu inteligentnym asystentom osiągną one nowy poziom na targach drupa 2020. Nowa generacja drupa 2020 maszyn Speedmaster oraz system Prinect otworzą nowy wymiar w zakresie oszczędności i konkurencyjności w zakresie druku offsetowego.

Nowa generacja Speedmaster drupa 2020 wejdzie do produkcji z prawie wszystkimi modelami maszyn już w kwietniu br. Wszystkie modele Speedmaster drupa 2020, zarówno w małym, średnim, jak i dużym formacie, będą standardowo wyposażone w nową funkcjonalność Push to Stop i zyskają połączenie z usługami w chmurze. Umożliwi to wszystkim grupom klientów cieszenie się stale rosnącą gamą rozwiązań opartych na chmurze, a także korzystanie z przyszłych rozwiązań.

Te zintegrowane środki umożliwią naszym klientom zrobienie kolejnego kroku na targach drupa 2020 w kierunku znacznie wyższej wydajności i niezawodności procesów. Nasze prognozy podczas targów drupa 2016, że branża podwoi swoją produktywność do roku 2026, mają szansę się spełnić, a kluczem do tego jest Push to Stop - wyjaśnia Rainer Wolf, szef działu maszyn offsetowych w Heidelbergu. - Podczas targów drupa 2020 zaprezentujemy wszelkiego rodzaju innowacje techniczne, które pomogą rozwiązać konkretne problemy, z jakimi spotykają się nasi klienci i wypełnić luki w automatyzacji całego łańcucha procesów. Interesujące innowacje w dziedzinie inteligentnych systemów wspomagających i sztucznej inteligencji będą imponującym pokazem tego, co jest już możliwe dzisiaj i dokąd zaprowadzi rozwój w nadchodzących latach. Myślimy nie tylko o maszynie drukującej, ale idziemy dalej, na przykład w obszar logistyki płyt drukowych.”

Podczas targów drupa 2020 Heidelberg zaprezentuje rozwiązanie będące kolejnym kamieniem milowym w arkuszowym drukowaniu offsetowym: w pełni automatyczną logistykę płyt drukowych. Płyty drukowe są w pełni automatycznie dostarczane w prawidłowej kolejności do zespołów drukujących, a płyty zużyte są usuwane. To jedyny sposób na osiągnięcie niezmiennie wysokiej wydajności przy mniejszych zleceniach. Oprócz zmniejszenia obciążenia operatora zwiększona jest niezawodność procesu, ponieważ uszkodzenia przy operowaniu płytami są systematycznie minimalizowane. Zwiększa to niezawodność wymiany płyt i zmniejsza ryzyko zadrapań na płycie powodujących wzrost ilości makulatury. „Nie ma sensu zwiększanie prędkości maszyny drukującej - wyjaśnia Rainer Wolf. - To byłoby jak utknięcie w korku i oczekiwanie, że szybszy samochód rozwiąże problem. Zoptymalizowane, skoordynowane całościowo procesy są znacznie bardziej efektywnym sposobem na zwiększenie produktywności w dłuższej perspektywie – rozwiązują zatory i zapewniają ciągłą planową wydajność na najwyższym poziomie. Właśnie na tym się skupiamy.”

Na targach drupa 2020 Heidelberg zaprezentuje pełne portfolio innowacji, które mają zainspirować drukarnie akcydensowe, opakowaniowe i etykietowe do rozwijania ich potencjału, zarówno w dużych firmach, jak i mniejszych drukarniach. W Düsseldorfie będzie można zobaczyć cyfrową transformację branży poligraficznej ze zintegrowanymi rozwiązaniami aż po ekosystem Heidelberga. Równolegle w Wiesloch-Walldorf będzie można zobaczyć kolejną generację nowoczesnej drukarni – Smart Print Shop oraz zapoznać się z obszernym portfolio produktów i zastosowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg

error: Kopiowanie zabronione!
cript>