OKI na targach RemaDays Warsaw 2020
4 lut 2020 11:18

OKI Europe na targach RamaDays Warsaw 2020 zaprezentuje możliwości swoich drukarek graficznych Pro Series, wyposażonych w innowacyjną technologię białego tonera: Pro9541 (A3+), Pro9542E z systemem do druku na kopertach, Pro7411WT (format A4), Pro8432WT (format A3) oraz drukarkę do druku etykiet z białym tonerem Pro1050 (CMYK + W).

Po raz pierwszy w Polsce będzie też można zobaczyć pierwszą na świecie 5-kolorową drukarkę LED Pro9541WT do sitodrukowego-termotransferu hybrydowego. Jako pierwsza na rynku umożliwia ona cyfrowy druk termotransferowy-sitodruk w formacie A3+ (329×483 mm) w 5 kolorach (CMYK+W) na żądanie. Przeznaczona jest do tworzenia m.in. spersonalizowanych ubrań, produkcji transferów na miękkie oraz twarde powierzchnie jak np.: ceramika, akryl, szkło, metal, emalia, drewno, fototapety i do wielu innych zastosowań.

Pro9541WT to pięciokolorowa cyfrowa drukarka termotransferowa LED nowej generacji oferująca aplikacje „3 w 1”: klasyczny druk termotransferowy, tworzenie matryc sitodrukowych i sitodrukowy termotransfer hybrydowy (Digital Smart Screen Printing Transfer). Wyeliminowanie kosztów i czasu przeznaczonego na konfigurację umożliwia ekonomiczne drukowanie spersonalizowanych projektów i krótkich serii z minimalną liczbą nawet jednego nadruku na tekstyliach. Dzięki temu drukarka ta jest doskonałym rozwiązaniem dla druku komercyjnego, dla sprzedawców i nowych firm na rynku. Możliwości Pro9541WT będzie można sprawdzić na stoisku partnera OKI - firmy API.PL.

Na targach OKI na swoim stoisku zaprezentuje urządzenia z serii Pro9000: Pro9541 (A3+) i Pro9542E z systemem do druku na kopertach.

Pro9542E z systemem druku na kopertach umożliwia ekonomiczne drukowanie zmiennych danych na kopertach w krótkich seriach. Model ten oferuje możliwość drukowania z wykorzystaniem pełnej gamy kolorów CMYK oraz dodatkowo koloru białego. System do drukowania na kopertach można bardzo łatwo skonfigurować, a jego dodatkową zaletą jest rozwiązanie Envelope Fuser służące do redukowania zagnieceń i zapewnienia jednolitego druku na szerokiej gamie nośników. Podajnik i automatyczna taca odbiorcza o wysokiej pojemności zwiększają wydajność i ułatwiają drukowanie na kopertach w różnych rozmiarach w bardzo szybkim tempie (do 500 kopert DL w niecałe 12 minut).

Pro9541 łączy szybkość druku i niski całkowity koszt posiadania z szerokimi możliwościami wysokojakościowego druku w 5 kolorach: CMYK + 1 (dodatkowy toner biały lub przezroczysty/błyszczący). Można drukować m.in. na papierze o gramaturze do 360 g/m2, w formatach od A6 do SRA3, dwustronne banery do 1,3 m długości, na błyszczących papierach, foliach, papierach transferowych czy wodoodpornych.

Na stoiskach partnerów OKI w hali F (API.PL; Design 4 Business/ termonadruk.pl; Ekstreme, Integart) będzie można zobaczyć także inne urządzenia producenta z wielokrotnie nagradzaną technologią białego tonera: Pro1050, Pro7411WT oraz Pro8432WT.

„Drukarki Pro Series dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom umożliwiają firmom z sektora drukarskiego osiągnięcie nowych wyżyn kreatywności poprzez produkcję wydruków w żywych, przyciągających wzrok kolorach, wychodzących poza CMYK. Dzięki temu mogą one rozszerzyć zakres usług drukarskich i w ten sposób zdobyć nowych klientów oraz powiększyć zyski. Urządzenia te oferują bowiem niezrównaną elastyczność i ogromną swobodę w projektowaniu oraz opłacalnej produkcji wielu różnych materiałów, od tych marketingowych i reklamowych, poprzez papeterię czy wydruki na tekstyliach i tworzywach sztucznych, w każdym kolorze łącznie z białym i przezroczystym (CMYK +1) nawet przy niskich nakładach czy pojedynczych sztukach” – mówi Krzysztof Nakielski, product marketing manager w OKI Europe (Polska).

Opracowano na podstawie informacji firmy OKI

cript>