AR Metallizing finalizuje przejęcie Eurofoil – Paper Coating
5 lut 2020 10:38

Firma AR Metallizing NV poinformowała o finalizacji zakupu Eurofoil – Paper Coating GmbH z siedzibą w Berlinie, należącego do Aluminium Investment Company Ltd. Transakcja, zapowiedziana 11 listopada 2019, została w tym czasie zaaprobowana przez kompetentne instancje.

Eurofoil – Paper Coating jest jednym z głównych europejskich producentów warstw wewnętrznych gładkich laminowanych i metalizowanych. W ciągu 60 lat przedsiębiorstwo wdrożyło całą gamę warstw wewnętrznych, w tym produkty z papieru laminowanego, metalizowanego, czystego i powlekanego. Akwizycja umacnia światową obecność AR Metallizing, a przejęcie personelu Eurofoil – Paper Coating zwiększy liczbę zatrudnionych w AR Metallizing do ok. 700 osób.

Zakład Eurofoil – Paper Coating GmbH w Berlinie jest dobrze wyposażony. Dysponuje wysoko zautomatyzowanymi urządzeniami, w tym liniami do lakierowania wodnego i metalizacji należącymi do najszybszych na świecie. Posiada też wszystkie niezbędne certyfikaty.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia tej akwizycji w tak szybkim terminie; cieszymy się także z pełnej integracji Eurofoil – Paper Coating GmbH pod marką AR Metallizing, która wkrótce nastąpi – stwierdził dr Bart Devos, dyrektor zarządzający AR Metallizing. - Oprócz zwiększenia naszych mocy produkcyjnych i odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów, przejęcie Eurofoil – Paper Coating GmbH pozwoli nam rozszerzyć nasze portfolio produktów przeznaczonych dla opakowań żywności, a także utwierdzić naszą pozycję międzynarodowego dostawcy ekologicznych materiałów opakowaniowych i etykietowych na bazie papieru.”

„Przejęcie Eurofoil – Paper Coating GmbH oznacza otwarcie nowego rozdziału dla AR Metallizing. Firma może liczyć na stałe wsparcie Nissha, aby rozszerzać portfolio produktów pod marką AR Metallizing, zwłaszcza trwałych materiałów na bazie papieru” - powiedział Junya Suzuki, prezes i dyrektor zarządzający oraz prezes rady nadzorczej Nissha, organizacji macierzystej AR Metallizing.

„Cieszymy się z dokonanego przejęcia Eurofoil – Paper Coating GmbH i z możliwości kontynuowania naszej działalności w ramach AR Metallizing oraz współpracy z naszymi nowymi kolegami w celu osiągnięcia przyszłych sukcesów” - oświadczył Michael Koblitz, dyrektor generalny Eurofoil – Paper Coating GmbH.

Leonard M. Levie, prezes rady nadzorczej Aluminium Investment Company Ltd. i jej spółki macierzystej, American Industrial Acquisition Corporation, powiedział: „Jesteśmy dumni i wdzięczni z powodu wzrostu i ekspansji Eurofoil – Paper Coating GmbH pod naszą egidą. Zarząd i pracownicy tej firmy są prawdziwymi ekspertami w swojej dziedzinie i w obsłudze swoich międzynarodowych klientów. Życzymy powodzenie naszym kolegom, którzy dołączają do Nissha i AR Metallizing, wiodącej grupy przemysłowej.”

Na podstawie informacji firmy AR Metallizing opracowała IZ

cript>