Produkty International Paper w pełni odnawialne do 2030 roku
12 lut 2020 09:50

International Paper, jeden z czołowych światowych producentów opakowań, masy celulozowej i papierów na bazie włókien odnawialnych, angażuje się w cztery rodzaje działań mających na celu poprawę środowiska i warunków swoich pracowników w ramach planu Vision 2030.

Do roku 2030 amerykańska grupa papiernicza o obrotach wynoszących 23 mld USD zamierza polepszyć zarządzanie zasobami leśnymi w skali światowej, a także warunki swoich 52 000 pracowników. IP planuje również wdrożenie działań prośrodowiskowych na rzecz poprawy swojego śladu klimatycznego i zarządzania wodą. Zaproponuje też odnawialne rozwiązania na bazie włókien w celu przyspieszenia przejścia do gospodarki w mniejszym stopniu opartej na węglu.

Jeśli chodzi o akcje prośrodowiskowe, firma ma nadzieję ograniczyć emisję gazów o 35 proc. w stosunku do poziomów z roku 2017 i zużycie wody o 25 proc.

Co do rozwiązań odnawialnych, IP stworzy innowacyjne produkty w pełni nadające się do powtórnego wykorzystania, recyklowalne lub kompostowalne.

Grupa zamierza także zaopatrywać się w drewno pochodzące w 100 proc. z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony lub z włókien odzyskiwanych.

„Jako światowy lider przemysłu produktów leśnych, International Paper jest szczególnie predestynowany do generowania znaczącego postępu w gospodarce o obiegu zamkniętym” - podkreślił Mark Sutton, prezes i dyrektor generalny grupy International Paper.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>