Duże zainteresowanie lutową edycją Gallus Open Day
17 lut 2020 09:58

Ponad 130 gości, w tym silna reprezentacja gości z Polski, przybyło na Dzień Otwarty Gallusa, który odbył się 6 lutego br. w St. Gallen (Szwajcaria). Podczas pokazów na żywo w Print Media Center Label zaprezentowano dwie maszyny: Gallus Labelmaster oraz Gallus Labelfire. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy z ekspertami na temat najnowszych rozwiązań dotyczących problematyki niskiej migracji, a także zastosowań bieli i uszlachetnień w druku cyfrowym i konwencjonalnym.

Pierwsza edycja dnia otwartego Gallusa w 2020 r. była pełna szczegółów na temat rozwiązań Gallusa i Heidelberga oraz innowacyjnych zastosowań w inteligentnej produkcji etykiet. Goście mogli zobaczyć najnowocześniejszą i najbardziej wydajną produkcję etykiet oraz nowości pokazane podczas ostatnich targów Labelexpo:

maszynę Gallus Labelfire ze zintegrowanym zespołem cyfrowego uszlachetniania i Digital Metallic Dooming,

maszynę Gallus Labelmaster z głowicą cyfrową Digital Printbar i sztancą rotacyjną Die-Cut Unit Quick.

Podczas dnia otwartego pokazano, jak łatwa i opłacalna jest produkcja etykiet dzięki maszynie Gallus Labelfire z prędkością do 70 m/min. Ta hybrydowa maszyna ma cyfrowe serce i inkjetowy zespół drukujący w 7 kolorach. Labelfire zademonstrowano ze zintegrowanym zespołem cyfrowego uszlachetniania (DEU) pokazując produkcję wysoko uszlachetnionych produktów. Moduł ten oferowany jest jako opcjonalny zespół, który może być elementem konfiguracji maszyny. Goście byli pod wrażeniem efektów doskonale uzupełniających dotychczasowe rozwiązania Gallusa w dziedzinie uszlachetniania druku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się efekty złocenia i tłoczenia oraz wrażeń dotykowych możliwych do uzyskania techniką cyfrową.

Maszyna Gallus Labelmaster wyposażona w nową głowicę cyfrową Digital Printbar została szczegółowo zaprezentowana podczas warsztatów na temat modułów cyfrowych. Drukowanie cyfrowej bieli za pomocą technologii inkjetowej będzie teraz możliwe na każdej maszynie Gallus przez dodanie głowicy cyfrowej Digital Printbar. Miała ona premierę na Labelexpo Europe 2019, natomiast pierwsze wdrożenia u klientów planowane są na 3. kwartał 2020 roku.

Podczas pokazów w Print Media Center Label goście mogli także zobaczyć, jak wydajna jest produkcja etykiet na maszynie Gallus Labelmaster Advanced pracującej z prędkością do 200 m/min. Ostatnią częścią dnia otwartego były rozmowy i warsztaty z ekspertami na temat wymagań dotyczących niskiej migracji, które są obecnie jednym z najistotniejszych tematów w segmencie druku etykiet.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg

error: Kopiowanie zabronione!
cript>