Heidelberg z nową strukturą zarządzania
18 lut 2020 13:52

Rada Nadzorcza i zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) podjęły decyzję o reorganizacji oraz dalszym usprawnieniu struktury zarządzania. Zarząd zostanie zredukowany do dwóch osób i będzie się składał z Rainera Hundsdörfera, CEO oraz Marcusa A. Wassenberga, CFO. W tym celu poziom zarządzania poniżej zarządu zostanie znacznie wzmocniony dzięki nowemu Komitetowi Wykonawczemu. Komitet Wykonawczy będzie odpowiedzialny za rozwiązania klienckie dla różnych produktów i funkcje operacyjne, a wraz z zarządem będzie przeprowadzał transformację spółki. W ramach tych zmian prof. dr Ulrich Hermann odchodzi z firmy w drodze wzajemnego porozumienia.

Łącząc działy zarządu i powołując Komitet Wykonawczy, będziemy dążyć do tego, aby nasze procesy wewnętrzne były jeszcze bardziej efektywne, abyśmy mogli przyspieszyć trwającą transformację Heidelberga z jeszcze większą energią” - mówi Rainer Hundsdörfer, prezes zarządu.

W ramach korekty struktury organizacyjnej prof. dr Hermann odejdzie ze spółki w drodze wzajemnego porozumienia na koniec bieżącego roku finansowego 2019/20. Rada Nadzorcza pragnie skorzystać z okazji, aby podziękować prof. dr. Hermannowi za jego osiągnięcia i udane zaangażowanie w Heidelbergu w ramach cyfrowej transformacji: „W ciągu ostatnich trzech lat Ulrich Hermann dzięki innowacyjnym impulsom i cennemu wkładowi kształtował dalszy rozwój Heidelberga. Dzięki jego ważnej pionierskiej pracy w przekształcaniu firmy, udanemu wprowadzeniu cyfrowych modeli biznesowych w sektorze IoT, działalności w zakresie subskrypcji i utworzeniu Heidelberg Digital Unit (HDU) położył on decydujący fundament dla przyszłego kierunku firmy. Zgodnie z koncepcją strategiczną i pracami nad rozwojem przedsiębiorczości dalsze zarządzanie może być teraz realizowane przez kierownictwo operacyjne. Dzięki nowej strukturze zarządzania będziemy teraz wykorzystywać i zwiększać możliwości wynikające ze zmienionych modeli biznesowych, zmiany technologiczne i wymagania nowych klientów ” - powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej, dr Martin Sonnenschein.

Nowo powołany Komitet Wykonawczy będzie koordynował kluczowe funkcje operacyjne oraz działania biznesowe i będzie wspólnie odpowiedzialny za wszystko, od rozwoju po sprzedaż. Wspólnie z zarządem Komitet ten będzie dalej rozwijać innowacyjne technologie i cyfrowe modele biznesowe na wszystkich rynkach i we wszystkich segmentach klientów w interesie klientów, aby zwiększyć wzrost i rentowność.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg

error: Kopiowanie zabronione!
cript>