Nowy prezes i dyrektor generalny Baldwin Technology
18 lut 2020 08:28

Zespół kierowniczy Baldwin Technology Company Inc. z dniem 17 stycznia br. wyznaczył Joe Kline'a na nowego prezesa i dyrektora generalnego. Firma Baldwin jest jednym z wiodących światowych producentów innowacyjnych technologii automatyzacji procesów dla przemysłu poligraficznego, opakowaniowego i przetwórczego. Pełniący obowiązki prezesa Kyle Chapman będzie nadal pełnił funkcję przewodniczącego zarządu i poświęci większą uwagę szybko rozwijającemu się portfolio BW Forsyth Partners. W 2012 r. Forsyth nabył firmę Baldwin i ją sprywatyzował.

Przed dołączeniem do firmy Baldwin Kline był prezesem oddziału w sektorze elektrycznym w firmie Eaton. Ponadto jego poprzednie doświadczenie obejmowało funkcje kierownicze w firmach Eaton, Duke Manufacturing i Emerson. Uzyskał tytuł licencjata elektrotechniki na Uniwersytecie Ohio oraz tytuł MBA w międzynarodowym biznesie na Uniwersytecie Saint Louis.

„Joe jest sprawdzonym liderem biznesowym z dużym doświadczeniem w identyfikowaniu i rozwijaniu możliwości rozwoju dzięki silnej orientacji komercyjnej - powiedział Chapman. - Pomoże nam zbliżyć się do naszych klientów. Jestem podekscytowany nowatorskimi rozwiązaniami, które pomogą nam rozwijać się, aby wspierać naszych klientów, gdy jeszcze bardziej uwolnią swój potencjał.”

Kline stwierdził: „Baldwin ma imponujący i stale rosnący zbiór połączonych technologii i cieszę się, że mogę współpracować z naszą globalną organizacją, aby zaprezentować te kompleksowe rozwiązania naszym globalnym rynkom oraz klientom. Z niecierpliwością oczekuję współpracy z naszymi klientami na całym świecie, aby wzmocnić nasze możliwości w zakresie produktów i usług oraz czerpać z bogatego dziedzictwa firmy Baldwin w zakresie dostarczania rozwiązań, produktów i usług, które pomagają naszym klientom usprawnić ich działalność.”

Nominacja Kline’a jest następstwem nominacji czterech prezesów segmentów biznesowych firmy Baldwin w 2019 r.; byli to: Rich Bennett - AMS Spectral UV, Tomas Anderbjer - Baldwin Precision Applications, Vince Balistrieri - Baldwin Vision Systems i Matt Shishikura - Baldwin Japan.

Na podstawie informacji firmy Baldwin opracowała AP

cript>