Domino prezentuje nowy zestaw atramentów UV95
26 lut 2020 22:28

Firma Domino Digital Printing Solutions wprowadziła na rynek nowy, zaprezentowany na taragch Labelexpo Europe 2019, 7-kolorowy zestaw atramentów UV95 do druku cyfrowego opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Jak podaje producent, ten solidny i niezawodny zestaw atramentów dostępny jest do użytku na, jednej z wiodących na rynku, cyfrowej drukarce atramentowej Domino N610i, która podczas drukowania jest w stanie zmieniać jednostki magazynowe SKU z prędkością 50 m/min. Drukarka może drukować wykończenia podobne do sitodruku z ponad 70 proc. kryciem, którego wielu klientów używa właśnie jako alternatywy dla sitodruku. Biały atrament UV95, o wysokiej nieprzezroczystości, umożliwia drukowanie unikatowych, teksturowanych etykiet bez konieczności inwestowania w drogie podłoża teksturowane.

Atramenty UV95 są zgodne z regulacjami EuPIA Good Manufacturing Practices (GMP), a wszystkie użyte w nich komponenty są wymienione w szwajcarskim rozporządzeniu dotyczącym atramentów do opakowań spożywczych  -Swiss Ordinance for Food Packaging Inks. Zostały również opracowane zgodnie z wytycznymi Nestlé dotyczącymi tuszów do pakowania żywności, a co najważniejsze, jest to zestaw atramentów nieszkodliwy na rozrodczość (non-CMR) i jest zgodny rozporządzeniem dotyczącym tworzyw sztucznych Unii Europejskiej, które mają być w kontakcie z żywnością. Jednocześnie firma podkreśla konieczność przeprowadzenia testów migracji we wszystkich zastosowaniach do pakowania żywności, w których nie ma bariery bezwzględnej.

Zestaw atramentów UV95 nie narusza niezawodności, ani innych właściwości mechanicznych oraz zapewnia doskonałe właściwości adhezyjne i odporność na ścieranie, co sprawia, że jest on doskonały do zastosowań przemysłowych.

Louise Adcock, menedżer produktu w firmie Domino, podsumowuje: „W Domino bezpieczeństwo konsumentów i zgodność z przepisami są w centrum naszej organizacji. Jesteśmy jednym z niewielu producentów cyfrowych, atramentowych maszyn drukujących z możliwościami projektowania, rozwoju i produkcji naszego własnego asortymentu atramentów. UV95 pokazuje naszą zdolność do zapewnienia klientom niezawodnego, solidnego i zgodnego zestawu atramentów.”

Na podstawie informacji firmy Domino opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!