IKONOS podsumowuje targi RemaDays Warsaw 2020
27 lut 2020 13:23

Podczas targów RemaDays Warsaw 2020 stoisko polskiego producenta materiałów samoprzylepnych i powlekanych było oblężone przez licznych odwiedzających warszawskie EXPO. Świadczy to przede wszystkim o wysokiej klasie mediów „Made in Poland”.

W Nadarzynie polski producent na swym charakterystycznym błękitnym stoisku zaprezentował własnej produkcji materiały do druku wielkoformatowego, dekoracji, a także nośniki dedykowane.

IKONOS jako producent i Atrium jako dystrybutor urządzeń zaprezentowali wspólnie materiały z opolskiej fabryki.

„Nasze materiały były zadrukowywane na naszych stoiskach na 20 wielkoformatowych maszynach pracujących w różnych technologiach druku cyfrowego. Goście targowi mogli je także zobaczyć „w akcji”, jak i na próbnikach oraz w pełnych nawojach na ekspozytorach” - mówi Paweł Stania z firmy Atrium.

„Polska fabryka mediów ekologicznych” - takim sloganem było oznaczone stoisko IKONOS. „I nie są to puste słowa, gdyż aspekt ekologiczny jest przez nas traktowany priorytetowo. Z naszych obserwacji wynika, że przyszłością, która już się dzieje, są materiały bez udziału PVC w składzie, dlatego liczba takich materiałów w naszym portfolio stale rośnie – przekonuje Paweł Stania - Przykładowo ostatnio trafiła na rynek kolejna folia samoprzylepna nieposiadająca PVC.”

Folia IKONOS o symbolu PROFIFLEX PRO MRT PP100 jest przeznaczona do zadruku we wszystkich technologiach druku wielkoformatowego obecnych na rynku: żywicznej UMS, solwentowej, lateksowej, LED oraz UV. Folia ta powstała na bazie BOPP i oferowana jest w wariantach z usuwalnym klejem w technologii AIR, ułatwiającej aplikację. Materiał nie jest podatny na temperaturę, a także nie jest rozciągliwy. Śmiało może zastąpić folię monomerową czy polimerową, a nawet - z uwagi na właściwości fizyczne - jego możliwości są dużo większe.

Kolejna nowość polskiego producenta to laminat sucho-ścieralny IKONOS EASYERASE do laminowania zarówno klasycznych grafik, jak i płaskich powierzchni. Specjalnie zaprojektowana powłoka umożliwia zmazywanie flamastrów sucho-ścieralnych, a nawet farb graffiti. Laminat ten oczywiście nie zawiera PVC.

Następna nowość, która już zbiera bardzo dobre opinie z rynku, to tapeta do zadruku w technologii lateksowej, a także LED/UV. Nie zawiera PVC. IKONOS Proficoat WMT 130 VSC oferowany jest w typowej, „tapetowej” szerokości 1,10 m i długości 50 mb. Cechuje się gramaturą 130 g/m2 i jest odporny na wilgoć.

Inny ciekawy laminat bez PVC to IKONOS PROFIFLEX GPT-ANT75+ typu anty-graffiti. Folia ta posłuży do zabezpieczania powierzchni przed wandalizmem w postaci graffiti, gdyż umożliwia łatwe zmycie farby dostępnymi środkami czyszczącymi. Dodatkowo chroni także powierzchnie przed zarysowaniami.

Jeszcze jedna nowość, o której warto wspomnieć, to IKONOS PROFIFLEX 4-MOUNT IKO-2 SYMMETRIC. Struktura symetryczna tego 5-warstwowego nośnika oznacza, że środkowa baza, którą stanowi PET o grubości 50 mikronów, otoczona jest obustronnie permanentnym, wysoko przezroczystym klejem na bazie poliakrylanów, a te posiadają 1-stronnie silikonowany podkład PET o grubości 36 mikronów. Jest to folia typu „dwuklej” przeznaczona do montażu grafik, także między przezroczyste materiały jak pleksi czy szkło.

IKONOS każdego dnia produkuje kilkadziesiąt tysięcy mb materiałów samoprzylepnych i powlekanych wykorzystywanych w wielu branżach, od poligrafii i reklamy, przez dekoracje, po nietypowe zastosowania.

„Na naszej linii produkujemy kilkadziesiąt materiałów w różnych wariantach, rozmiarach i kombinacjach, przykładowo różniących się powłoką czy zastosowanym klejem. Portfolio naszych produktów rozwijamy z każdym miesiącem, obserwując rynek i słuchając użytkowników – tłumaczy Paweł Stania. - Naszą ideą zawsze było pójść dwutorowo, to znaczy tworzyć nie tylko dobre produkty „dla każdego”, ale także materiały dedykowane. Jako producent mamy możliwość opracować i dostarczać customizowany materiał odpowiadający potrzebom produkcyjnym danego odbiorcy. Dlatego też ostatnio na naszym stoisku można było zobaczyć tzw. jumborole o nawoju kilku kilometrów, bo i takie materiały dostarczamy do naszych klientów. Nasze nośniki od lat trafiają na rynki ponad 50 krajów na różnych kontynentach, z czego jako polski producent możemy być dumni.

Dziękujemy wszystkim partnerom, kontrahentom i gościom za odwiedzenie naszego stoiska. Zainteresowanych naszymi materiałami zapraszamy do naszej siedziby i fabryki w Opolu.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>