Duże zainteresowanie ploterami Artemis na targach RemaDays Warsaw 2020
28 lut 2020 13:11

Podczas tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw na stoisku Artemis targowi goście mogli zapoznać się z dwiema drukarkami o szerokości roboczej 320 cm w technologii LED-UV i solwentowej oraz 160 cm drukarką ekosolwentową i ploterem laserowym.

„W Polsce od wielu lat maszyny naszej marki Artemis cieszą się niesłabnącą popularnością i są doceniane w działalności produkcyjnej, nie tylko z uwagi na atrakcyjną cenę. Jesteśmy dumni, kiedy do rozwoju danej drukarni przyczyniają się drukarki i plotery marki Artemis, zarówno wtedy, kiedy ktoś inwestuje w pierwsze urządzenie, jak i kiedy zamawia drugi lub trzeci egzemplarz. Potwierdza to fakt, że maszyny Artemis po prostu sprawdzają w biznesie wielkoformatowym i codziennej pracy - mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora urządzeń Artemis w Polsce. - Na naszym stoisku oprócz drukarek pokazaliśmy również ploter laserowy, czyli naszą nowość – model Artemis SF 1390. Jego silną stroną jest wycinanie skomplikowanych kształtów ze sklejki czy też z tworzyw, a także możliwości dodatkowego zdobienia przez grawerowanie.”

Artemis SF 1390 to tnąco-grawerujący ploter laserowy, m.in. do cięcia akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin, skóry. Urządzenie posiada obszar roboczy o rozmiarze 1300x900 mm. Moc tuby lasera można dobrać w zależności od potrzeb użytkownika (150 W, 100 W, 80 W oraz 60 W). Prędkość pracy maszyny sięga 60 cm/s, natomiast dokładność pozycjonowania wiązki lasera kształtuje się na poziomie 0,05 mm.

Artemis SF 1390 korzysta z dwóch rodzajów stołów: tzw. plastra miodu lub panelu nożowego. Stół typu „plaster miodu” sprawdzi się przy obróbce cienkich materiałów jak skóra, tkaniny czy papier. Przy zastosowaniu mocnego systemu wyciągowego może posłużyć również jako stół z podsysem, co będzie skuteczne podczas obróbki materiałów wyginających się. Z kolei „stół nożowy” sprawdzi się w przypadku cięcia grubszych materiałów i większych arkuszy. Gęstość rozmieszczenia „noży” można dostosować w zależności od potrzeb.

Z kolei Artemis Pulsar 2 to ciężki ploter LED-UV o szerokości druku 3,20 m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym do materiału o tak dużym ciężarze jak plandeki.

„Jeden z pierwszych egzemplarzy Pulsara 2 już drukuje w Polsce. Wybrała go firma specjalizująca się właśnie w plandekach, ale nie jest tajemnicą, że urządzenie znajdzie zastosowanie także w wydrukach „reklamowych”.

Oprócz wielu klasycznych i „egzotycznych” materiałów, które obsłuży ten ploter, warto wspomnieć o innowacyjnym materiale, jakim jest IKONOS SuperBaner. Podczas targów zaprezentowaliśmy możliwości Pulsara 2 w formie warsztatów” - dodaje Paweł Stania.

W Pulsarze 2 zastosowano system prowadzenia mediów bez rolek dociskowych, co znacznie zwiększa gamę stosowanych mediów. Drukarka zawiera 4 niezależne strefy podsysu, które mają przyciągać materiał do stołu, aby leżał płasko w momencie przejazdu karetki drukującej.

Za posuw materiału oprócz systemu rolowego odpowiadają silniki Panasonic o mocy aż 750 W. Innym unikalnym elementem są przemysłowe szyny i ciche prowadnice THK. Maszyna waży aż 2500 kg, co świadczy o jej produkcyjnym charakterze. Ploter wyposażony jest we wbudowaną stację roboczą z monitorem i oprogramowaniem.

Pulsar drukuje standardową paletą atramentów CMYK, ale to dzięki wykorzystaniu dodatkowego atramentu białego można zadrukowywać materiały różnych kolorów.

„Jesteśmy świadkami rozwoju technologii LED-UV, która jest kolejnym etapem ewolucji „tradycyjnej” technologii UV i naturalnym następcą dotychczasowych technologii wielkoformatowych. Dzięki nowoczesnym atramentom możliwe jest już zadrukowywanie nie tylko płaskich nośników, ale i miękkich, delikatnych materiałów jak np. podświetlanych backlitów, soft-filmów czy coraz częściej klasycznych banerów, a nawet grubych plandek. Z dnia na dzień wydruki w tej technice wypierają grafiki powstające na ploterach ekosolwentowych i solwentowych. (…)” - podkreśla Paweł Stania.

Atramenty LED-UV stosowane w ploterze Artemis Pulsar 2 są ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu.

Ploter wyposażony jest w zależności od konfiguracji w szybkie głowice Konica Minolta 1024 z kroplą 6 lub 13 pl. W 4 pasach ploter drukuje nawet 60 m2/h, co czyni go bardzo produktywną maszyną.

Oprócz Pulsara została zaprezentowana także druga maszyna w tym rozmiarze - Artemis KM serii 32xx.

„Artemis KM 32xx to drukarka, która na przestrzeni kilku lat doczekała się kilkuset instalacji, nierzadko po dwa, trzy egzemplarze w jednym miejscu. Można ją śmiało nazwać bestsellerem. Na targach pokazaliśmy udoskonalony model tej serii, który dzięki nowej, podwójnej grzałce jest w stanie dosuszać zadrukowywany materiał z prędkością do 160 m2/h w przypadku konfiguracji 4-głowicowej i 260 m2/h w wariancie z 8 głowicami na pokładzie” - kontynuuje Stania.

Prezentowane plotery Artemis wzbudzały duże zainteresowanie zwiedzających.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>