Sun Chemical podsumowuje targi RemaDays Warsaw 2020
28 lut 2020 10:40

Odbywające się niedawno targi RemaDays Warsaw 2020 były kolejną okazją do prezentacji rozwiązań Sun Chemical dedykowanych branży wielkoformatowego druku cyfrowego. Znalazły się wśród nich nowości w ofercie firmy: farby pigmentowe Streamline APY oraz atramenty UV, oferowane – poza wersją OEM – także pod marką własną. Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji tej wystawy, firma pojawiła się w towarzystwie swoich autoryzowanych dystrybutorów: E-Ploter, Plotexpert oraz Zinart. Jej rozwiązania były też promowane na stoisku innego autoryzowanego dealera – firmy Atler.
„Nasza obecność podczas targów RemaDays Warsaw to już tradycja – przyznaje Krzysztof Ostrowski, zajmujący się w polskim oddziale Sun Chemical rozwiązaniami dla druku cyfrowego. – Są one świetną okazją do pokazania naszych najnowszych produktów dla tego segmentu rynkowego, jak też do licznych spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami. Część z nich ma na targach swoje stoiska, więc rozmów na tematy handlowe i biznesowe jak zawsze było bardzo dużo. RemaDays Warsaw, dzięki przyjętej przez nas formule, pozwala też zacieśnić relacje z naszymi dystrybutorami, którzy bardzo prężnie działają także w obszarze druku wielkoformatowego. Warto podkreślić, że to właśnie za ich pośrednictwem rozprowadzamy większość atramentów dedykowanych drukarniom z segmentu wide format oraz przedsiębiorstwom produkcyjnym, wykorzystującym technologię cyfrową w swojej działalności. Z tego też względu na targach promowaliśmy przede wszystkim nowe, ale też wprowadzone w ostatnim czasie rozwiązania z tego obszaru”.
Podczas targów firma promowała wprowadzoną do oferty w styczniu br. wodną farbę pigmentową Streamline APY dedykowaną przemysłowemu drukowaniu posterów. Została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu jej w urządzeniach wyposażonych w głowice inkjetowe marki Kyocera. „Receptura naszej nowej farby pozwala na uzyskanie żywotnej kolorystyki w procesie reprodukcji i umożliwia szybki rozruch maszyny w kontekście uzyskania pierwszych odbitek nakładowych. Co więcej, zapewnia o 30 proc. mniejsze zużycie farby w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami – mówi Krzysztof Ostrowski. – Wynika to m.in. z zastosowania w niej opatentowanych, szybkoschnących chemikaliów bazujących na wodzie, które umożliwiają redukcję zużycia energii niezbędnej do utrwalania wydruków, jak też zapewniają niską ich zapachowość, co jest istotne w kontekście finalnych aplikacji realizowanych z jej udziałem”.
Seria Streamline APY obejmuje 4 wersje kolorystyczne (zgodne z systemem CMYK), a farby są dostarczane w 10-litrowych pojemnikach.
Kolejną grupą produktów, jakich dotyczyła część rozmów targowych, były produkowane przez Sun Chemical atramenty UV. „Tu sytuacja dość znacząco zmieniła się w ostatnim czasie – mówi Krzysztof Ostrowski – gdyż poza dotychczasowymi, wciąż kontynuowanymi umowami OEM, farby te sprzedajemy od ubiegłego roku także pod własną marką. Co istotne, są one kompatybilne z większością ploterów UV oferowanych przez czołowych ich producentów. Cieszymy się, że niedawna zmiana strategii sprzedażowej w tym segmencie przynosi zauważalne efekty: odnotowujemy duży popyt ze strony klientów korzystających z ploterów UV – technologia ta gwarantuje wysoką jakość i stabilność procesu reprodukcji, więc jej udział rynkowy systematycznie rośnie”.
Najnowsze propozycje Sun Chemical w tym segmencie rynkowym to atramenty kompatybilne z urządzeniami bazującymi na energooszczędnej technologii UV LED. Pierwszy z nich to Streamline 803 – stworzony z myślą o ploterach wyposażonych w głowice Ricoh generacji 4., 5. i 6. Jak zapewnia firma, receptura tych atramentów uwzględnia ich zastosowanie przy różnorodnych aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych z udziałem podłoży sztywnych i giętkich, realizowanych w maszynach zwojowych, płaskich oraz hybrydowych.
Druga nowość to seria Streamline 904, przeznaczona do ploterów typu roll-to-roll, płaskich oraz hybrydowych, wyposażonych w głowice Kyocera. Firma rekomenduje ich zastosowanie do różnych aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych, wykorzystujących media sztywne i giętkie. W obu przypadkach serie obejmują dodatkowe kolory, umożliwiające uzyskanie szerszego gamutu: LM, LC i biały.
Wśród rozwiązań eko- i twardosolwentowych dla rynku after market szczególną uwagę zwiedzających stoisko zwracał prezentowany na nim system próżniowo zamykanych worków typu pouch, dedykowany atramentom solwentowym. Firma promowała również dozowane z ich udziałem, bazujące na technologii ekosolwentowej tusze z rodziny Streamline, m.in. ESL HPQ LO i ESL2 (do ploterów marki Roland) oraz Ultima HPQ LO (do rozwiązań Mimaki) dla firm z segmentu wide format, a także atramenty twardosolwentowe dla segmentu super wide format.
„Są to jedne z kluczowych obszarów naszej obecności w segmencie druku inkjetowego – mówi Krzysztof Ostrowski. – Worki typu pouch cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów, gdyż znajdujący się w nich atrament jest całkowicie odgazowany, co zwiększa trwałość przy jego aplikowaniu z użyciem tego rozwiązania. Potwierdzali to podczas targowych rozmów nasi dystrybutorzy, za pośrednictwem których sprzedajemy gros atramentów do klientów z rynku wide format. (...).
Mamy nadzieję, że nasza obecność podczas tegorocznych targów RemaDays Warsaw została po raz kolejny dostrzeżona. Dziękujemy za odwiedziny wszystkim klientom, a naszym współwystawcom – firmom E-Ploter, Plotexpert i Zinart za kolejną okazję do pojawienia się na tym wydarzeniu w szerszym gronie. Miło nam, że także inny nasz dystrybutor – firma Atler - aktywnie promował rozwiązania Sun Chemical na swoim stoisku; do niej również kierujemy słowa podziękowania. Jednocześnie anonsujemy kolejną, zbliżającą się wystawę, podczas której będzie można zapoznać się z naszą ofertą dla wielkoformatowego druku cyfrowego – Fespa Global Print Expo w Madrycie. (...)” – podsumowuje Krzysztof Ostrowski.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical

cript>