12 drukarek Mutoh na targach RemaDays Warsaw 2020
2 mar 2020 12:32

Aż 12 modeli, w tym kilka premier japońskich drukarek wielkoformatowych Mutoh, zostało zaprezentowanych na targach RemaDays Warsaw 2020. Jak co roku cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, dlatego też Atrium Centrum Ploterowe nadal podtrzymuje targowe promocje.

Na jednym z największych stoisk tegorocznych targów RemaDays japoński producent za sprawą firmy Atrium Centrum Ploterowe, która jest od ćwierćwiecza wyłącznym polskim dystrybutorem, zaprezentował 12 modeli swoich produktów. Urządzenia reprezentowały 5 technologii druku wielkoformatowego: żywiczną, ekosolwentową, LED-UV, druku bezpośredniego na tkaninach oraz sublimacji.

Najważniejszą targową premierą był Mutoh PerformanceJet PJ-2508UF.

„Cieszymy się, że udało nam się zaprezentować ten najnowszy flatbed polskim profesjonalistom podczas targów RemaDays. Oprócz ultrawysokiej jakości wydruku warto zwrócić uwagę na jego gabaryty. Obszar roboczy to aż 2,54x1,25 metra, pozwalający zrealizować szereg wielkoformatowych zleceń. Co więcej, grubość zadrukowanych materiałów i obiektów sięga aż 10 cm!” - mówi Paweł Stania z firmy Atrium

Drukarka posiada wiele zaawansowanych funkcji, które maksymalizują jej wydajność i jakość rezultatów: 4-6 wysokowydajnych głowic drukujących w technologii „grayscale”, zadruk nośników o grubości do 100 mm i maks. gramaturze 50 kg/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref) czy też system pinów pozycjonujących.

Dzięki technologii LED-UV Mutoh PerformanceJet 2508UF jest dobrym wyborem, pozwalającym zwiększyć wydajność i zaoferować dostęp do wysokomarżowych zleceń z użyciem koloru białego. Jest polecany przedsiębiorstwom poszukującym wysokiej jakości, precyzji, wartości dodanej do swoich produktów, możliwości realizacji specjalnych wydruków.

Jak zapewnia Paweł Stania, premierowy Mutoh PerfomanceJet już trafił do pierwszych polskich firm.

Drugą premierą na stoisku był Mutoh SmartColor. To maszyna o szerokości zadruku 162 cm i grubości zadruku do 24 cm.

„Model H200, który zaprezentowaliśmy na targach RemaDays, jest wyposażony w pas transmisyjny oraz system rolowy. Podczas targowych prezentacji zadrukowywaliśmy kaloryfer czy też europalety. Skrzynka, komputer, mebel, sprzęty sportowe… użytkowników tej maszyny już nie będzie ograniczać technologia, a tylko wyobraźnia - podkreśla Paweł Stania. - Także premierowy SmartColor ma już pierwszych polskich użytkowników.”

Trzecią premierą targową marki Mutoh był innowacyjny XPERTJET. Sama nazwa wskazuje przeznaczenie tych drukarek, dedykowanych ekspertom i profesjonalistom druku wielkoformatowego.

Mutoh XPERTJET to najnowsza seria drukarek rolowych japońskiego producenta. W sprzedaży dostępne są już dwa modele: 1641SR i 1682SR. Są to odpowiednio drukarki 4- (CMYK) i 8-kanałowe (2xCMYK lub CMYK LC LM LK). Ich wydajność sięga odpowiednio 53 i 87 m2/h.

XpertJet, jako sukcesor linii ValueJet, posiada najlepsze rozwiązania poprzedników, a także wiele nowych rozwiązań jak np. dwa rodzaje atramentów do wyboru: ekosolwentowe nowej generacji z certyfikatem GreenGuard Gold lub wielokrotnie nagradzane atramenty żywiczne Mutoh UMS z certyfikatem Eurofins Indoor Air Comfort.

Na stoisku Atrium nie zabrakło też znanych drukarek Mutoh ValueJet serii X, które drukują w technologii żywicznej, a także urządzeń z innych serii UV-LED.

„Oprócz zaprezentowanych Mutoh PerformanceJet i Mutoh SmartColor japoński producent może pochwalić się jeszcze trzema udanymi seriami urządzeń LED-UV. UF to tzw. drukarki „gadżetowe”, czyli mniejsze urządzenia do znakowania obiektów. UH to drukarki hybrydowe, czyli przeznaczone zarówno do druku na płytach, jak i materiałach z roli. Natomiast seria UR to drukarka LED-UV przeznaczona wyłączenie do materiałów giętkich z roli.

Na targach RemaDays Warsaw można było zobaczyć drukarki Mutoh ValueJet 426UF, 626UF oraz 1638UH.

Atrium Centrum Ploterowe pokazało także kompletną technologię druku bezpośredniego na tkaninach naturalnych i sztucznych, czyli drukarkę Mutoh ValueJet 1938 TX z unikalnymi atramentami polimerowymi.

Z kolei sublimacyjną, czyli pośrednią technologię zdobienia tkanin (ale także i gadżetów, dekoracji, mebli, sprzętu sportowego) reprezentował jeden z najpopularniejszych ploterów japońskiej marki Mutoh – RJ-900XG.

Atrium Centrum Ploterowe podtrzymuje promocje w marcu (do odwołania lub wyczerpania zapasów) dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli skorzystać z promocji targowych podczas samych targów RemaDays Warsaw 2020.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!
cript>