Kolejne rozwiązanie z oferty Duplo w Drukarni Prym
2 mar 2020 10:59

Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 jest kolejnym zakupem Drukarni Prym z oferty Duplo, zrealizowanym za pośrednictwem firmy Tadan, jej lokalnego dealera. Urządzenie zostało zakupione podczas tegorocznych targów RemaDays Warsaw i wprost ze stoiska firmy Duplo Polska pojechało do Mysłowic, gdzie znajduje się Drukarnia Prym.

Drukarnia Prym to rodzinny zakład, funkcjonujący z sukcesami od lat 80. ubiegłego stulecia. Od połowy lat 90. pracują tu maszyny Duplo. Drugie pokolenie właścicieli, którzy obecnie kierują drukarnią, podkreśla przywiązanie do tej marki. „Jest ono wynikiem przede wszystkim wysokiej jakości, jaką oferują urządzenia tego producenta – mówi Magdalena Kowalczyk-Małas, dyrektor ds. produkcji - a także jakości serwisu, jaki otrzymujemy wraz z każdym zakupem w firmie Duplo i Tadan”.

Tym razem Drukarnia Prym zdecydowała się na zakup urządzenia bigująco-złamującego z możliwością perforacji. „Na tym etapie naszego rozwoju – mówi Magdalena Kowalczyk-Małas – zakup tego rodzaju maszyny okazał się niezbędny. Specjalizujemy się w produkcji szeroko pojętego, różnokolorowego i wysoko przetworzonego akcydensu. Obsługujemy klientów z całej Polski, a także - w coraz większym stopniu, obecnie to ok. 20 proc. naszych zleceń – z Europy.

Od pewnego czasu liczba zleceń w naszej drukarni rośnie, spadają natomiast ich nakłady – to charakterystyczne dla obecnej sytuacji rynkowej i nasze inwestycje muszą być odpowiedzią na te zmiany. Posiadamy w swoim parku zarówno maszyny offsetowe, jak i cyfrowe. Także naszą introligatornię zmieniamy dostosowując pracujące w niej urządzenia do zmieniającej się sytuacji rynkowej. Zakupiony właśnie system Multigraf Touchline CF-375 jest tego rodzaju inwestycją. Musieliśmy wybrać rozwiązanie, które będzie szybko obsługiwać mniejsze nakłady i którego przezbrojenie nie będzie zajmowało dużo czasu, a zarazem będzie je mogła obsługiwać każda osoba w naszym zakładzie – musiało być więc proste i intuicyjne. Maszyna Multigraf Touchline CF-375 spełniła wszystkie te warunki”.

To czwarte już urządzenie z oferty Duplo w Drukarni Prym. Jak podkreśla Magdalena Kowalczyk-Małas, jednym z ważniejszych elementów przy podejmowaniu kolejnych inwestycji jest serwis, który stoi za dostawcą urządzenia. „Serwis Duplo Polska znamy od wielu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego obsługi. Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje, bo priorytetem naszych usług jest wysoka jakość i terminowość. Z Duplo Polska i jej lokalnym dealerem – firmą Tadan – jesteśmy spokojni i bezpieczni. Dlatego przymierzając się do tej inwestycji po raz kolejny sięgnęliśmy do oferty tych dostawców. Zakupiona przez nas maszyna Touchline CF-375 to urządzenie szwajcarskiej firmy Multigraf, co jest dla nas kolejną gwarancją wysokiej jakości. Wcześniej zakupiliśmy falcerkę tego samego producenta, która pracuje już u nas z sukcesami od ponad 15 lat. To maszyna nie do zdarcia i mam nadzieję, że z nowego urządzenia będziemy tak samo zadowoleni”.

Jak podkreśla Magdalena Kowalczyk-Małas, zakupiony system zastąpi dwie inne maszyny, wykonując przy tym trzy procesy w jednym przebiegu: „Nie będziemy musieli wykorzystywać teraz osobno sztancy, bigówki, odpada nam także ręczne składanie, więc cały proces znacząco przyspieszy. Dodatkowo osoby wcześniej zaangażowane w proces składania będą mogły wykonywać inne czynności. Szacujemy, że to, co wcześniej wykonywaliśmy w ciągu jednego dnia angażując 5-6 osób, będziemy - dzięki tej maszynie - mogli wykonać teraz w ciągu 2 godzin, angażując przy tym jedną osobę. Taka automatyzacja pozwala nam także zaoszczędzać na kolejnych etatach, które musielibyśmy utworzyć dla kolejnych zadań i rosnącej liczby zleceń w naszej firmie. (...)”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska

error: Kopiowanie zabronione!
cript>