Nowy system Domino K600i
12 mar 2020 13:21

Na targach Labelexpo Europe 2019 firma Domino Digital Printing Solutions przedstawiła zapowiedź nowego systemu Domino K600i, którego oficjalna premiera spodziewana jest w kwietniu 2020 roku. Na stronie internetowej producenta można znaleźć film, w którym Jim Orford, menedżer produktu K600i Domino, demonstruje działanie nowego rozwiązania.

Jim podkreśla, w jaki sposób ten najnowszy, innowacyjny projekt Domino umożliwia drukarkom etykiet efektywną realizację cyfrowej produkcji: „Druk cyfrowy istnieje już od jakiegoś czasu, ale to właśnie teraz naprawdę rewolucjonizuje proces drukowania i wykańczania etykiet. Wkraczamy obecnie w epokę cyfrową, usuwając to, co wielu naszych klientów postrzega jako wąskie gardło w zakresie wydajności produkcji. Za sprawą nowego rozwiązania oferujemy wzrost wydajności wytwarzania ozdobnych etykiet, wysoką wartość dodaną przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby roboczogodzin i redukcji zużycia materiałów.”

Korzystając z niedawno wprowadzonego na rynek unikalnego, przezroczystego atramentu utwardzanego promieniowaniem UV Domino, maszyny K600i nakładają klej na zimno i lakier punktowy,  pozwalając tworzyć szereg personalizowanych i cyfrowo ozdobionych etykiet, stosowanych między innymi na potrzeby butelkowanego piwa. Drukowanie wielu jednostek SKU z natychmiastowym przełączaniem między zadaniami i bez zatrzymywania linii eliminuje wąskie gardło przy minimalnym czasie konfiguracji i praktycznie bez marnotrawstwa materiałów.

Jim dodaje: „W przypadku aplikacji na zimno wymagana jest tylko jedna wstęga drukująca przy prędkości drukowania do 75 m/min, natomiast system K600i z podwójną wstęgą służy do drukowania lakieru punktowego z prędkością do 50 m/min i może być też używany do cyfrowego drukowania w bieli, stanowiąc opłacalną alternatywę dla droższego i bardziej pracochłonnego sitodruku.”

„Ponieważ właściciele marek kładą większy nacisk na efekt wizualny, aby zwiększyć wartość swoich produktów, system umożliwia usprawnienie procesu produkcyjnego i poprawę wydajności produkcji, umożliwiając czerpanie wymiernych korzyści płynących z technologii cyfrowej w procesie wykańczania” - podsumowuje Jim.

Dzięki ponad 700 instalacjom na całym świecie wszechstronny system Domino K600i jest łatwy w obsłudze i konserwacji oraz oferuje wysoką wydajność. Więcej informacji na temat nowego rozwiązania w ofercie Domino jest dostępnych na stronie producenta.

Opracowano na podstawie informacji firmy Domino

error: Kopiowanie zabronione!