ABC Allied Pressroom Products w obliczu epidemii koronawirusa
13 mar 2020 08:15

Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe poinformowała, że znacząco wzrasta zainteresowanie jej proekologicznym (posiadającym m.in. „ekoetykiety” Nordic Swan Ecolabel i Blaue Engel, atest LM ze strony Smithers Pira oraz certyfikat FOGRA) buforem All Star Fount. Jak podaje producent, umożliwia on znaczącą redukcję, a nawet całkowitą eliminację alkoholu z roztworu nawilżającego stosowanego w maszynach arkuszowych i zwojowych, bazujących na tej technice drukowania. Konrad Lewandowski z firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe podkreśla, że w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa i jednoczesnymi brakami w dostawach alkoholu izpopropylowego (IPA), wykorzystywanymi w druku offsetowym, firma znacząco zwiększyła stany magazynowe surowców wykorzystywanych przez jej warszawski zakład produkcyjny, co ma zabezpieczyć ciągłość dostaw wytwarzanych tu środków chemicznych. Zaznacza przy tym, żeAll Star Fount może być antidotum nie tylko w kontekście obecnej sytuacji rynkowej, ale też atrakcyjną alternatywą na przyszłość, umożliwiającą bardziej stabilną, bezpieczną dla pracowników drukarni oraz środowiska naturalnego produkcję poligraficzną.

Konrad Lewandowski dodaje, że w obliczu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa obecni, ale też potencjalni klienci zauważają też inne aspekty związane z wdrożeniem All Star Fount: „Bufor ten jest wytwarzany i konfekcjonowany w warszawskim zakładzie produkcyjnym ABC/Allied Pressroom Products Europe. Bazujemy na surowcach pochodzących z Polski i – w niewielkim stopniu – z wybranych, bliskich nam geograficznie krajów Unii Europejskiej. Jesteśmy zatem uniezależnieni od firm z krajów objętych wysokim ryzykiem potencjalnych zakłóceń w dostawach. W naszym warszawskim magazynie zgromadziliśmy bardzo duże ilości surowców i półproduktów niezbędnych do wytworzenia odpowiedniej ilości zarówno bufora All Star Fount, jak i innych środków chemicznych do offsetu, znajdujących się w naszej ofercie. Jesteśmy zatem przygotowani, by zapewnić ciągłość dostaw naszym obecnym odbiorcom, ale też by zrealizować je do nowych klientów.
Mamy sygnały od wielu drukarń, że na rynku zaczyna brakować IPA, a jego ceny osiągają wręcz spekulacyjną wartość. Zatem nasz bufor może być rozwiązaniem także w tym kontekście – zredukowania, a w niektórych przypadkach wyeliminowania alkoholu z całego procesu; co za tym idzie – uniezależnienia się od tego materiału i uzyskania oszczędności finansowych.”
Poza wdrożeniem produkowanych przez siebie wyrobów, firma ABC/Allied Pressroom Products Europe oferuje swoim klientom kompleksową opiekę posprzedażową.
 
Opracowano na podstawie informacji firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe

error: Kopiowanie zabronione!
cript>