Evandro Matteucci dołącza do EFI
17 mar 2020 08:16

Firma Electronics For Imaging, Inc. powołała Evandro Matteucciego na stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. materiałów i opakowań. Matteucci, wieloletni pracownik firmy Kodak, zastąpi wiceprezesa, dyrektora generalnego José Luisa Ramona Moreno, który odszedł z EFI, aby wykorzystać inne możliwości kariery.

Matteucci odpowiada za część biznesu EFI zlokalizowaną w Almassora (Hiszpania), która produkuje cenione na rynku rozwiązania, w tym jedne z wiodących w branży, zaawansowane technologicznie, jednoprzebiegowe maszyny atramentowe, drukujące bezpośrednio na płytkach EFI Nozomi C18000 i EFI Cretaprint.

Rolą Matteucciego jest również realizacja strategii dla wielokrotnie nagradzanej linii urządzeń jednoprzebiegowych z serii Cubik przeznaczonych do drewna, betonu i materiałów polimerowych. Ponadto będzie zarządzał rozwojem i komercjalizacją jednoprzebiegowych rozwiązań atramentowych na nowych rynkach.

„Chciałbym podziękować José Luisowi za jego poświęcenie i wkład oraz życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach” - powiedział Jeff Jacobson, prezes i dyrektor generalny EFI i dodał: „Z wielką przyjemnością witam Evandro w nowej roli, w której z pewnością zapewni nam solidne, zorientowane na klienta korzyści w zakresie zarządzania, będące odzwierciedleniem jego bogatej wiedzy z dziedziny technologii drukowania. Wiem, że wywrze on znaczący wpływ na naszą firmę, dzięki czemu będziemy nadal zwiększać wydajność oraz rolę innowacji na obsługiwanych przez nas rynkach”.

Międzynarodowa kariera Matteucciego w branży poligraficznej trwa ponad 25 lat i przebiega na stanowiskach sprzedażowych, marketingowych oraz związanych z zarządzaniem. Ostatnio pełnił funkcję globalnego wiceprezesa ds. marketingu, rozwoju biznesu i zarządzania produktem w dziale systemów drukowania Kodak. Matteucci, który dołączył do firmy Kodak w 2005 r., pełnił również funkcję regionalnego wiceprezesa i dyrektora generalnego Kodak Print Systems w regionach Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschodu/Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Wcześniej był regionalnym wiceprezesem i dyrektorem generalnym APAC w Kodak, pracując w obszarze rozwiązań prepress i oprogramowania do zarządzania przepływem pracy. Pełnił też funkcję wiceprezesa ds. marketingu w regionie EMEA oraz regionalnego wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. operacji w regionie EMEA. Wcześniej Matteucci zajmował wysokie stanowiska w Kodak Polychrome Graphics, spółce joint venture Kodak i Sun Chemical.

Na tych stanowiskach zdobył znaczną wiedzę w zakresie urządzeń do druku cyfrowego, oprogramowania i przepływu pracy oraz technologii i rzeczywistych wdrożeń, które pomagają użytkownikom z zyskiem rozwijać ich działalność.

Ścieżka kariery Matteucciego w branży druku rozpoczęła się w jego rodzinnej Brazylii, gdzie uzyskał stopień technika grafiki, a następnie licencjat w dziedzinie komunikacji i marketingu oraz tytuł MBA w Brazylii. Matteucci ukończył również program Advanced Management w szkole biznesu IPADE w Meksyku, a ostatnio ukończył także Harvard Business School.

„EFI znajduje się obecnie w bardzo ekscytującej fazie i cieszę się, że mogę uczestniczyć w przełomowych pracach, dzięki którym firma staje się jeszcze bardziej innowacyjna” - powiedział Matteucci i podsumował: „Rozwiązania Nozomi i Cretaprint wywarły niezrównany wpływ na transformację analogowo-cyfrową, a ja angażuję się w pomoc klientom w zdobywaniu nowych możliwości”.

Na podstawie informacji firmy EFI opracowała BZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>