Emmanuel Bareaud nowym prezesem Flint Group Narrow Web
18 mar 2020 09:17

Firma Flint Group poinformowała o nominacji Emmanuela Bareauda na stanowisko prezesa Flint Group Narrow Web, ze skutkiem od 30 marca br. Jak zapowiedziała firma, nominacja ta zapewni strategiczną spójność organizacji, która będzie kontynuować drogę w kierunku pełnej komercjalizacji swojej innowacyjnej, jednej z wiodących na rynku, oferty dla drukarń i producentów opakowań.

Emmanuel Bareaud posiada duże doświadczenie w branży. Poprzednio pracował w AkzoNobel (wcześniej ICI) najpierw jako dyrektor Packaging Coatings w regionie EMEA, z rachunkiem zysków i strat w wysokości 280 mln EUR, zatrudniając 450 osób w 5 zakładach produkcyjnych. Następnie objął stanowisko dyrektora NW Europe i European Key Accounts for Metal Coatings, o przychodach w wysokości 300 mln EUR z 6 zakładami i 450 pracownikami. W obu tych rolach Emmanuel wykazał się strategiczną przejrzystością i kierował zespołem, który organicznie rozwijał działalność oraz zwiększał marże.

W swojej nowej roli Emmanuel Bareaud zastąpi Guillaume’a Clementa, który odejdzie z firmy do końca kwietnia br., aby objąć stanowisko dyrektora generalnego spółki private equity w innej branży.

Antoine Fady, CEO Flint Group, powiedział: „Chciałbym podziękować Guillaume’owi za jego ważny wkład w naszą firmę w ciągu ostatnich 7 lat. Opracował silną strategię, świetny asortyment produkowany w światowej klasy fabryce-matce w Trelleborgu oraz stworzył zespół gotowy, by sprostać wyzwaniom i wygrywać na rynku. Ponadto Guillaume doprowadził do skokowej zmiany w rozwoju Flint Group dzięki międzynarodowym kluczowym klientom i rozwiązaniom przekrojowym dla klientów. Dziękujemy mu za ten wkład i życzymy mu powodzenia w przyszłości.”

Steve Dryden, COO Flint Group, skomentował: „Cieszę się, że udało nam się zapewnić następcę Guillaume’a w zakresie jakości i doświadczenia, które reprezentuje Emmanuel. Flint Narrow Web to niezwykle silny biznes; z niecierpliwością czekam na współpracę z Emmanuelem i zespołem Narrow Web, aby kontynuować udany rozwój tego biznesu.”

Na podstawie informacji firmy Flint Group opracowała AP

cript>