Złociarka z oferty Duplo w firmie Badge4U
19 mar 2020 09:42

Po inwestycji w urządzenie do lakierowania wybiórczego UV 3D -  Duplo DuSense DDC-810 – firma Badge4U, specjalizująca się w produkcji gadżetów reklamowych, zdecydowała się na zakup urządzenia do metalizowania lakieru – QSleek z oferty Duplo.

Badge4U to przedsiębiorstwo, które od prawie 30 lat zajmuje się produkcją gadżetów reklamowych. Obecnie produkuje się tu rocznie ponad 25 mln małych, przypinanych znaczków reklamowych i okolicznościowych. Stanowi to ok. 50 proc. produkcji firmy; pozostałe 50 proc. to szereg innych produktów reklamowych, jakie oferuje ona swoim klientom – produkty bezpieczeństwa, do smartfonów, z mikrofibry i multifunkcyjne. „Co roku do swojej oferty dodajemy kilka interesujących nowości, które zdobywają rynek – mówi Wojciech Pawłowski, właściciel firmy. – Nieustannie jednak jesteśmy wierni obranej przed laty specjalizacji, choć poprzez udoskonalenia gadżetów,  a także ich opakowań wprowadzamy je na wyższy poziom, czyniąc z nich produkty zbliżone do klasy premium i to z pewnością wyróżnia nas na rynku. Dodatkowo intensywnie rozwijamy się rozbudowując nasz dział druku UV – proponujemy tu naszym klientom nowe produkty, zwiększamy zatrudnienie – w ciągu ostatnich 2 lat o około 25 proc. - i rozbudowujemy powierzchnię magazynową”.

Jak podkreśla Wojciech Pawłowski, aby sprostać oczekiwaniom klientów i móc oferować produkty inne niż proponowane przez firmy konkurencyjne, jego firma nieustannie inwestuje. Obecnie Badge4U posiada kilka maszyn drukujących i park sprzętowy przygotowany do produkcji milionów gadżetów. Dwa lata temu dołączyła do niego lakierówka Duplo DuSense z oferty Duplo Polska. Dzięki niej firma mogła realizować lakierowane selektywnie znaczki czy magnesy z efektem 3D, nadając im ekskluzywny charakter. „Byliśmy pionierem w tej dziedzinie w Europie i wszędzie, gdzie prezentowaliśmy nasze nowe znaczki, wzbudzały one zachwyt i były bardzo dobrze przyjmowane przez rynek. Poszliśmy więc o krok dalej, oferując znaczki metalizowane. Stąd zakup kolejnego urządzenia z oferty Duplo – złociarki - która ułatwiła nam pracę w tym zakresie i otworzyła zupełnie nowe możliwości dla naszych produktów” – podkreśla Wojciech Pawłowski. 

QSleek-380F to maszyna, w której można metalizować wcześniej polakierowane wydruki (o grubości lakieru od 20 mikronów), o gramaturze od 150 do 400 g/m2. Zastosowano tu specjalny wałek dociskowy, który pokrywa metaliczną folią wszelkie lakierowane wypukłości, niezależnie od grubości naniesionego lakieru.

„Dzięki maszynie QSleek-380F możemy obecnie oferować naszym klientom jeszcze bardziej kompletną ofertę – mówi Wojciech Pawłowski. – (…)  Mogą oni nie tylko otrzymać polakierowane produkty, które są już ciekawe ze względu na to uszlachetnienie, ale dodatkowo po lakierowaniu mogą być złocone, srebrzone lub zdobione z wykorzystaniem różnych kolorów folii metalizowanych, co daje jeszcze ciekawsze efekty. (…)”.

Metalizowanie to kolejny element „Badge Revolution” – zapoczątkowanej jakiś czas temu akcji marketingowej firmy Badge4U, która ma wprowadzić prosty znaczek na inny poziom postrzegania przez rynek. Firma, oprócz przestrzennych efektów, jakie uzyskuje dzięki lakierowaniu w dwóch przelotach w maszynie Duplo DuSense, zastosowała jakiś czas temu zupełnie nowe jego zapięcie. Biorąc pod uwagę aspekty środowiskowe zaoferowała też swoim klientom znaczki i inne produkty reklamowe biodegradowalne. „To prawdziwa rewolucja, bo producentów oferujących takie produkty nie ma na rynku, więc nasza propozycja jest bardzo ciekawa i wzbudza zainteresowanie. (…)” – mówi Wojciech Pawłowski.

W tę strategię wpisuje się również metalizowanie. „Poszukiwaliśmy urządzenia do złocenia, które w jeszcze większym stopniu wyróżni nasz produkt. Testowaliśmy maszyny innych producentów, ale efekty nijak miały się do tego, co oferuje złociarka z oferty Duplo. Z tej maszyny są one zachwycające, a niektóre kolory wręcz podbijają wypukłości (chociażby różowe złoto). Mamy nadzieję, że wielu naszych klientów zechce skorzystać z naszej nowej propozycji. Wkrótce też otworzymy się na świadczenie usług na zewnątrz - mam nadzieję, że nastąpi to w drugiej połowie tego roku”.

Film, który obrazuje działanie maszyny QSleek z oferty Duplo, można obejrzeć na stronach: https://www.youtube.com/watch?v=dFRWHGC-UDw&t=37s

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>