EFI Pro 32r+ w ofercie Atrium Centrum Ploterowe
23 mar 2020 10:20

EFI Pro 32r+ (PLUS) to następca wielkoformatowej, przemysłowej drukarki rolowej Pro 32r. Oprócz znacznego wzrostu wydajności do 265 m2/h, dodano kilka interesujących możliwości.

„Już podczas ubiegłorocznej premiery Pro 32r producent zapowiadał, że to maszyna typu „entry level” w segmencie maszyn produkcyjnych. Co więcej, że zmieni rynkowe „warunki gry”. I tak się stało. Teraz, po roku, do gry wchodzi jeszcze lepsza wersja „PLUS”. EFI nie spoczywa na laurach, podnosi poprzeczkę konkurencji, ale i sobie” - mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

Podwójny, dzielony wał na dwie rolki (Dual Roll Split Shafts) umożliwia założenie na tę 3,20 metrową maszynę dwóch rolek o szerokości do 160 cm. Co ważne, rolki te mogą mieć różne długości nawojów (do 40 cm średnicy), a ich ciężar może sięgać 200 kg.

Z kolei dla wymagających obsługi jumbo-rol producent Pro 32r+ przewidział taką możliwość. Dodatkowy zewnętrzny moduł Super Duty Winder pozwoli na założenie ról 3,20-m o masie do 793 kg. Ich średnica może sięgać 70 cm. Dzięki niemu można przenieść drukarkę 32r+ na wyższy poziom produktywności, eliminując potrzebę częstej zmiany materiału, pozwalając na nieprzerwany druk ciągły.

Przydatną nowością jest także nakładka chroniąca krawędź materiału (Media Edge Guard). Chroni ona głowice i karetkę przed uderzeniem w materiał, który ma tendencję do podwijania się na krawędziach. Finalnie ten mały dodatek pozwoli zaoszczędzić na ewentualnych stratach czasu i materiału podczas jego podwinięcia się.

Kolejna nowość to „kolor” dodatkowy – bezbarwny lakier (Clear Ink) – który pozwoli całościowo lub wybiórczo uszlachetnić wydruki, podkreślić kolory i wprowadzić wartość dodaną oraz przewagę konkurencyjną. Należy zaznaczyć, że wykorzystanie tego dodatkowego koloru nie wpływa na obniżenie prędkości drukowania.

Producent wprowadził w wersji PLUS także kilka nowych trybów druku: billboard, outdoor i indoor. Już same te nazwy oddają wszechstronny charakter maszyny mogącej obsługiwać zlecenia od billboardów, przez grafikę zewnętrzną, po aplikacje stosowane wewnątrz pomieszczeń.

Najnowszy EFI Pro 32r+ to ekonomiczne, wielofunkcyjne urządzenie, zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić wzrost konkurencyjności i rentowności przedsiębiorstwa. Na początek oznacza to radykalne zwiększenie wydajności - do 265 m2/h (wersja 32r drukowała do 207 m2/h). Dodatkowo pozwoli zaoferować klientom bogatszy wybór zastosowań - włącznie z wydrukami atramentem białym, na tkaninach i wydrukami dwustronnymi - na znacznie bogatszej ofercie podłoży. A wszystko to przy niższych kosztach eksploatacji wynikających z niższego zużycia tuszu i niższych opłat za energię.

Druk kolorem białym jest możliwy w kilku trybach: tylko biały, poddruk, nadruk, aplikacje 2-stronne (kolor-biały-kolor). Wykorzystanie białej farby tak samo jak w przypadku lakieru nie spowalnia całego procesu drukowania.

EFI cechuje się najniższym zużyciem atramentu na rynku. Z litra atramentu można zadrukować 150 m2 materiału, co daje zużycie 6,66 ml/m2.

Opracowana przez firmę EFI technologia UltraDrop zapewnia jeszcze mniejszą objętość kropli i jeszcze większą kontrolę precyzji druku.

Głowice drukujące Ricoh Gen-5 w EFI Pro 32r+ wystrzeliwują krople o objętości 7 pikolitrów oraz umożliwiają nakładanie się wielu kropel na siebie (technologia zmiennej wielkości kropli w skali szarości). Przekłada się to na wygładzenie cieni, gradientów i przejść kolorów. Mała kropla 7 pl i natywna rozdzielczość 847 dpi pozwalają na druk czytelnego tekstu o wielkości 4 pt, bez tzw. satelitów.

Technologia utrwalania atramentu „na zimno” światłem LED pozwoli osiągnąć znacznie więcej przy mniejszym nakładzie zasobów i jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko.

Technologia LED-UV umożliwia druk na materiałach klasycznych, a także na materiałach wrażliwych na wysoką temperaturę i o różnej elastyczności. Wydruki są gotowe do użycia bezpośrednio po wydrukowaniu.

Po pierwsze przekłada się to na rozszerzenie obsługiwanego zestawu podłoży, w tym tańszych i wysokiej klasy nośników specjalnych. Po drugie: zapewnia zwiększenie wydajności i czasu nieprzerwanej pracy dzięki błyskawicznemu uruchamianiu i wyłączaniu oraz zmniejszeniu potrzeby konserwacji. Po trzecie: obniżenie kosztów operacyjnych dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia energii (1,8 kW zamiast 10 kW) oraz mniejszej liczbie części zamiennych. Po czwarte: usprawnienie kontroli nad poziomem połysku lub matowości. Po piąte: zmniejszenie strat dzięki spójnemu odwzorowywaniu kolorów i łatwej obsłudze. Po szóste: wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą korzystać z przyjaznych dla środowiska rozwiązań charakteryzujących się niską emisją LZO czy mniejszym zużyciem energii.

Szereg dodatkowych modułów pozwala na jeszcze większy poziom automatyzacji. Wymieńmy więc: moduł do druku siatek (mesh) o strukturze otwartej, moduł podświetlający backlit w czasie druku, moduł wykrywający marszczenie się materiału, moduł automatycznego druku dwustronnego blockoutów czy moduł półautomatycznego druku dwustronnego backlitów. Mamy jeszcze opcję wbudowanego trymera rozcinającego wydruki w osi pionowej w czasie druku (brak potrzeby inwestycji w systemy rozcinające).

Autorskiego oprogramowania FIERY proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP” nie trzeba nikomu przedstawiać. A dodatkowa funkcja nadrukuje liczbę pozostałych metrów na rolce po zakończonej pracy.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>