Zapraszamy do lektury marcowego wydania „Poligrafiki”!
23 mar 2020 11:33

Pomimo trudnej sytuacji, z którą wszyscy mamy do czynienia na co dzień, marcowe wydanie „Poligrafiki” zostało w terminie oddane do drukarni.

W tych nadzwyczajnych okolicznościach zostały – o czym informujemy na naszych łamach – przełożone na inne terminy najważniejsze imprezy branżowe. I tak drupa ma się odbyć w kwietniu 2021, Fespa – w październiku 2020, a targi Packaging Innovations – w czerwcu br.

Zamieszczamy też apel Związku Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców ECMA Polska do premiera o wsparcie. Z  pismem do premiera wystąpiła też Polska Izba Druku; można się z nim zapoznać na naszej stronie internetowej.

Tematem wiodącym marcowego wydania jest Drukarnia 4.0. Zamieszczamy m.in. artykuły niemieckich fachowców nt. przejścia od Przemysłu 4.0 do Przemysłu poligraficznego 4.0 oraz o szansach naszej branży na przyszłość; na ten ostatni temat wypowiada się także Len Lauer z firmy Memjet. Regis Thienard zapewnia z kolei, że inkjet jest już gotowy na Przemysł 4.0.

W interesującym artykule Marek Sowa rozprawia się z 10 rozpowszechnionymi mitami dotyczącymi AI, czyli sztucznej inteligencji oraz automatyzacji (RPA) i udowadnia, że nie należy się ich obawiać.  

Sztuczną inteligencję wykorzystuje też w swoim rozwiązaniu genARate Konica Minolta w celu „ożywienia” druku.

Poza tym: HP zapowiada rewolucję w rozwiązaniach cyfrowych; pierwsza w Polsce maszyna RMGT w formacie B1 w drukarni MuruGumbel – i wiele innych ciekawych artykułów.

Gorąco zachęcamy do lektury!

error: Kopiowanie zabronione!