HP rozszerza możliwości urządzeń Latex serii R
25 mar 2020 08:09

Firma HP ogłosiła aktualizację oferty urządzeń HP Latex serii R, dostępnych teraz z nowymi funkcjami i rozwiązaniami. Modyfikacje mają za zadanie ułatwienie dostawcom usług druku (PSP) korzystania z rozwiązań hybrydowych, w tym uzyskanie wysokiej jakości obrazu na szeregu sztywnych i giętkich podłoży przy użyciu atramentów lateksowych HP.

Seria HP Latex R wprowadza żywe kolory do świata druku wraz z innowacyjnym HP White Latex – błyszczącym atramentem wysokiej jakości, „prawdziwą bielą”, która z czasem nie żółknie jak tradycyjny biały atrament na bazie UV. Zaktualizowane portfolio obejmuje też podstawowy model HP Latex R1000, oferowany w atrakcyjnej cenie oraz inne usprawnienia w całej propozycji produktowej HP. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim korzyści z uzyskiwania wyższej wydajności produkcyjnej.

Udoskonalenia w zakresie oprogramowania obejmują rozszerzone możliwości zarządzania kolejkami zleceń i automatyczne aktualizacje. Wydajniejsze załadowanie i obsługa wielu arkuszy mają z kolei pomóc w znacznym zwiększeniu wydajności produkcji. Wspomniane aktualizacje będą dostępne dla obecnych klientów urządzeń serii R. Nowa seria R zwiększy również możliwości rozwijania aplikacji takich jak niestandardowe opakowania krótkoterminowe, tektury faliste POP i termoformowanie.

„Dzięki nowej wersji rozwiązania HP Latex R dostawcy usług druku wielkoformatowego skorzystają z wyższego poziomu wydajności. Będą również mogli otworzyć się na szybko rozwijające się aplikacje, takie jak krótkoterminowe opakowania specjalne i termoformowanie, dla których technologia atramentów HP Latex zapewnia najwyższą jakość” - powiedział Guayente Sanmartin, dyrektor generalny, HP Large Format Graphics Business.

Urządzenia HP Latex R cechuje duża wszechstronność w ramach jednej technologii, pozwalająca na uzyskanie tego samego wyglądu na sztywnych i giętkich podłożach. Pojedynczy zestaw atramentów zapewnia żywą gamę kolorów HP Latex oraz najbardziej połyskliwą biel w branży. Firma HP opracowała innowacyjny system, który zapewnia recyrkulacje białego atramentu - zarówno w systemie dostarczania go, jak i na głowicach drukujących w celu uniknięcia osiadania i  segmentacji. 

Aktualna propozycja rozwiązań z serii R obejmuje obecnie trzy urządzenia. HP Latex R2000 Plus jest rozwiązaniem, które oferuje bezprecedensową jakość i niezwykłe odwzorowanie kolorów na różnych typach podłoży. Umożliwia zadruk o maksymalnej szerokości ok. 2,5 m, drukowanie przy użyciu wygodnych pojemników o pojemności 5 litrów oraz druk białym atramentem. Kolejna pozycja w ofercie to HP Latex R1000 Plus - urządzenie drukujące na podłożach o szerokości do 1,64 m, dostępne w konfiguracji z podajnikiem rolowym lub arkuszowym, z wkładami o pojemności 3 litrów i funkcją drukowania białym atramentem. W ofercie urządzeń serii R znajduje się też HP Latex R1000, które jest podstawowym rozwiązaniem oferowanym w atrakcyjnej cenie, obsługującym nośniki sztywne i giętkie o szerokości do 1,64 m, przy czym wersja rolowa jest dostępna jako opcja dodatkowa. Tu również możliwe jest wykorzystywanie 3-litrowych pojemników oraz druk białym atramentem.

Druk na sztywnym podłożu uwzględnia wykorzystanie papieru, plastikowej płyty piankowej, pianki PVC, tektury falistej, akrylu, poliwęglanu, tektury prasowanej, płyty o strukturze plastra miodu, aluminiowego panelu kompozytowego i drewna. Podłoża z roli obejmują natomiast baner PVC, samoprzylepny winyl, papier powlekany, polipropylen, polistyren, poliwęglan, poliester, tekstylia oraz płótno.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!