IKONOS w walce z koronawirusem
30 mar 2020 14:05

Polski producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych informuje, że pracuje na pełnych obrotach, aby zapewnić wysoką dostępność pożądanych w okresie pandemii materiałów: przezroczystych folii PET, folii i laminatów podłogowych.

W obecnych czasach walki z koronawirusem transparentne, poliestrowe folie PET, do tej pory kojarzone z drukiem UV, znalazły nowe zastosowanie. Ich wysoka sztywność i przezroczystość sprawiają, że są doskonałym rozwiązaniem do budowy ekranów oddzielających pracowników, barier ochronnych, przyłbic, masek oraz innych elementów higienicznej ochrony osobistej. Zapewniają więc bezpieczeństwo w urzędach, na pocztach, w kasach sklepowych, punktach usługowych, stacjach paliw, szpitalach, przychodniach… a jeśli zajdzie potrzeba, w lokalach wyborczych.

Opolska fabryka IKONOS zapewnia stałą dostępność folii PET o grubości 175 oraz 250 mikronów. Materiał jest oferowany w szerokościach 1,27 oraz 1,52 metra, w klasycznych 50- i 100-metrowych nawojach, a także w 2-kilometrowych jumborolach.

Z zalet folii PET można wymienić brak podatności na kurczenie się spowodowane temperaturą pochodzącą np. od źródeł ciepła lub światła. Materiał jest także łatwy do montażu i późniejszego demontażu.

Warto dodać, że folię PET można również zadrukować, nanosząc w technologii LED-UV przykładowo dodatkowe informacje, np. ostrzegawcze, informacyjne czy instrukcje higieniczne.

Ikonos PET CUV 175 i 250 nie zawierają PVC, dlatego są bezpieczne dla korzystających i nadają się do recyklingu, co jest istotne po okresie ich wykorzystania. Opolski materiał jest wykonany zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi i troską o środowisko.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

cript>