X edycja konkursu „Zainspirowani Japonią”
2 kwi 2020 08:26

W dniu 1 kwietnia rozpoczęła się kolejna, już dziesiąta edycja konkursu „Zainspirowani Japonią”. Laureaci w dwóch kategoriach: Open i Wektor mają szansę wygrać monitor graficzny marki EIZO oraz tablet graficzny Wacom.

10 lat temu odbyła się pierwsza edycja konkursu „Zainspirowani Japonią”, organizowana przez polskiego dystrybutora EIZO wraz z nieistniejącym już magazynem internetowym .PSD PHOTOSHOP. Od tego czasu konkurs cieszy się niezmiennie dużą popularnością – we wszystkich edycjach wzięło już udział prawie 1200 osób, a ubiegłoroczna edycja zgromadziła aż 185 prac.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się artyści, którzy obecnie cieszą się dużą popularnością na polskiej scenie graficznej, m.in.: Sebastian Skrobol, Anna Betlejewska, Kamila Kozłowska czy Igor Chołda (Aqualoopa).

Temat konkursu pozostaje niezmienny – jest nim wszystko to, co w jakiś sposób wiąże się czy kojarzy z Japonią, jej kulturą, historią i sztuką.

Uczestnicy będą „zmagać się” w dwóch kategoriach: Open, do której kwalifikować się będą wszelkie prace graficzne przetworzone cyfrowo oraz Wektor, gdzie będą przyjmowane prace wykonane wyłącznie w tej technice.

Niezmiennie główną nagrodą w kategorii Open jest monitor graficzny – tym razem to model EIZO ColorEdge CS2410. Zwycięzca
w kategorii Wektor otrzyma tablet graficzny Wacom Intuos Pro M. Zostaną również przyznane dwa wyróżnienia w postaci inteligentnych notesów Wacom Bamboo Slate.

W X edycji konkursu „Zainspirowani Japonią” na swojego faworyta będą mogli oddawać głos internauci. Autor pracy, na którą zostanie oddana największa liczba głosów, otrzyma tablet One by Wacom.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.zainspirowanijaponia.pl Przebieg konkursu będzie można śledzić również na kanałach social media EIZO i Wacom.

Terminarz konkursu:

Termin konkursu – 1 kwietnia 2020 – 30 czerwca 2020 r.

Prace przyjmowane są do 7 czerwca 2020 r.

Werdykt – 15 czerwca 2020 r.

Patronami medialnymi konkursu są : Graffus,  Japonia-online oraz GrafMag.

Opracowano na podstawie informacji firmy Alstor

 

 

 

cript>