Zestawy drukująco-tnące do produkcji naklejek ostrzegawczych
2 kwi 2020 13:53

dav

Na całym świecie, także w naszym kraju wzrosło zapotrzebowanie na oznakowanie graficzne sklepów, środków transportu publicznego informujące o zachowaniu odległości między osobami, ograniczeniach w dostępie do miejsc publicznych itd. Tego typu wydruki najczęściej realizuje się na ploterach drukujących oraz tnących, np. Mutoh i Summa.

Niektórzy producenci ploterów drukujących (np. Mutoh) od lat przekonują, że systemy drukująco-tnące powinny być złożone z dwóch niezależnych urządzeń: plotera drukującego i plotera tnącego. Dlaczego?

Plotery drukujące współpracują z ploterami tnącymi w sposób niemal automatyczny. Zintegrowane oprogramowanie pozwala na ploterze drukującym nadrukować znaczniki cięcia. Wprowadzony taki wydruk do plotera tnącego jest rozpoznawany przez optyczny/laserowy system pozycjonowania umożliwiający cięcie np. po obrysie zadrukowanej grafiki lub też wycinając obrysy etykiet.

Dwa niezależne urządzenia to też większe bezpieczeństwo. W przypadku jakiejkolwiek awarii lub przestoju można nadal pracować na drugim urządzeniu.

Na koniec warto wspomnieć, że cena zestawu 2 niezależnych urządzeń (np. plotera drukującego Mutoh i plotera tnącego Summa) jest porównywalna z maszynami  „2 w 1”.

„Z początkiem kwietnia Atrium Centrum Ploterowe przygotowało specjalne warunki zakupu takiego zestawu na miarę trudniejszych czasów. W zestawie ploter drukujący i ploter tnący, ten drugi proponujemy za połowę ceny!” -  mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!