ECMA POLSKA zwraca się do instytucji finansowych
7 kwi 2020 12:18

ECMA POLSKA, Związek Pracodawców i Przetwórców Kartonu i ich Dostawców, wystosowała następujące pismo m.in. do instytucji finansowych:

Pandemia koronawirusa SARS-coV-2 doprowadziła do globalnego kryzysu zdrowotnego, ale również poważnego kryzysu gospodarczego dotyczącego różnego rodzaju branż. Przedsiębiorcy zrzeszeni w ECMA POLSKA – ZWIĄZEK PRACODAWCÓW PRZETWÓRCÓW KARTONU I ICH DOSTAWCÓW, reprezentujący branżę, która rocznie generuje 15 miliardów przychodów oraz zatrudnia ponad 50 tysięcy pracowników – również odczuwają niebezpieczne dla funkcjonowania firm skutki tej sytuacji.

Chociaż epidemia w Polsce dopiero nabiera rozpędu, już dzisiaj widzimy wyraźny spadek obrotów.

W związku z przywróceniem granic pojawiły się dodatkowe problemy z dostawami - zarówno surowców niezbędnych do procesu produkcyjnego, jak i dostaw wyrobów gotowych do Klienta.

Każde opóźnienie w dostawie wiąże się z późniejszym opóźnieniem w płatnościach,  a to z kolei zaburza naszą płynność finansową. Dodatkowo działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, tj. przymusowa kwarantanna dla nas, pracodawców oznaczają poważne problemy kadrowe. Przy ograniczonej liczbie pracowników nie jesteśmy w stanie pracować na pełnych obrotach. Sytuacja już teraz jest bardzo trudna, nieprzewidywalna, a najgorsze, że nie wiadomo kiedy powróci do normy.

W obecnych okolicznościach nie pozostaje nam nic innego, jak znaleźć wspólny sposób rozwiązania tego problemu. Dlatego rekomendujemy pomysł skierowany do wszystkich instytucji finansowych: banków, firm leasingowych, pożyczkowych, ubezpieczeniowych, wynajmujących lokale użytkowe o bezkosztowe przesunięcie terminów płatności o minimum 90 dni – obejmujący okres od miesiąca marca do momentu odwołania stanu epidemicznego i obostrzeń. Takie rozwiązanie powinno poprawić płynność finansową firm i pozwolić na przetrwanie tego trudnego okresu

Jesteśmy przekonani, że rozumieją Państwo powagę sytuacji i podejdą do sprawy biorąc pod uwagę nasze wspólne dobro.

Z poważaniem

Członkowie Zarządu ECMA Polska

Jakub Bielecki      Jerzy Sarama

error: Kopiowanie zabronione!
cript>