Odszedł Len Lauer, prezes Memjet
14 kwi 2020 13:29

13 kwietnia Len Lauer (62), CEO Memjet, nieoczekiwanie zmarł w swoim domu w La Jolla w Kalifornii. Lauer został mianowany dyrektorem generalnym Memjet w 2010 roku.

 „W imieniu Rady Dyrektorów i pracowników na całym świecie składamy najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie Lena w tym bardzo trudnym czasie” - powiedział Tony Duddy, group president, R&D and Operations and board member i dodał: „Jako wybitny lider, wizjoner i wysokiej klasy mistrz technologii druku cyfrowego Len był orędownikiem zarówno produktów Memjet, naszych pracowników, jak i dostarczania wartościowych rozwiązań społecznościom partnerskim OEM i ich klientom. Co najważniejsze, Len był oddanym mężem, ojcem i przyjacielem. Wszystkim nam będzie brakowało jego obecności w naszym życiu.”

Lauer urodził się i wychował w Springfield w stanie Massachusetts. W 1979 r. uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Przez ponad 30 lat pełnił funkcję lidera w renomowanych przedsiębiorstwach, pracując w Qualcomm, Sprint, Bell Atlantic i IBM. Przez ostatnie 10 lat Lauer pełnił funkcję dyrektora generalnego Memjet nadzorując rozwój firmy i doprowadzając ją do obecnej pozycji jednego z liderów rozwoju technologii druku atramentowego.

Wyjątkowa wiedza biznesowa Lauera w połączeniu z jego duchem rywalizacji i silnymi wartościami rodzinnymi przyczyniły się do sukcesu w budowaniu zespołów i partnerstw. Jego pasja, poświęcenie i przywództwo wywarły trwały wpływ na biznes, pracowników Memjet, partnerów OEM i całą branżę poligraficzną.

„Nasza rodzina zawsze była inspirowana pasją Lena do Memjet i pracą zespołu Memjet” - powiedziała Beth Lauer, żona Lena Lauera i dodała: „Len był dumny z silnej kultury Memjet.”

„Wyraźne przywództwo Lena w Memjet zawsze budziło zaufanie pracowników, klientów, dostawców i zarządu. Będzie nam go brakowało, ale bardzo dobrze przygotował firmę na pomyślną przyszłość” - powiedział Don Millican, członek zarządu Memjet i dyrektor finansowy Kaiser-Francis Oil Company.

Decyzją Rady Dyrektorów, ze skutkiem natychmiastowym, stanowisko CEO Memjet obejmie Sunil Gupta, doświadczony dyrektor i członek zarządu. Gupta dołączył do Rady Dyrektorów Memjet w styczniu 2019. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze w dużych przedsiębiorstwach branży poligraficznej, w tym Fuji Xerox Australia, Fuji Xerox Asia Pacific i Xerox International Partners oraz Xerox Corporation. Mając pełne zaufanie Rady Dyrektorów Memjet i zespołu kierowniczego, Gupta będzie kontynuować dziedzictwo odwagi i zaangażowania swojego poprzednika.

Na podstawie informacji firmy Memjet opracowała BZ

 

 

 

 

cript>