Zmiany w zarządzie Koenig & Bauer
14 kwi 2020 10:09

Jak poinformowała firma Koenig & Bauer, dokonano zmian na kluczowych stanowiskach w strukturze spółki. Michael Ulverich dołącza do firmy jako dyrektor operacyjny, pełniąc tę odpowiedzialną funkcję w chwili, gdy produkcja stoi przed największymi wyzwaniami ostatnich czasów. Firma Koenig & Bauer jako dostawca urządzeń do pakowania uzyskała pozwolenie na kontynuację produkcji,  jej wszystkie zakłady są otwarte, a działania operacyjne są prowadzone. Zależna od niej spółka Flexotecnica z siedzibą we Włoszech również mogła działać podczas ogłoszonej w tym kraju blokady. Przed dołączeniem do Koenig & Bauer Michael Ulverich pracował w firmie Krauss Maffei Wegmann, produkującej czołgi Leopard i silniki kolejowe, gdzie był dyrektorem zarządzającym i dyrektorem operacyjnym.

Druga zmiana dotyczy dr. Stephena Kimmicha, który dołącza do zarządu spółki jako dyrektor finansowy. Wcześniej pracował w Joyson Safety Systems, gdzie był dyrektorem finansowym odpowiedzialnym za działanie firmy w regionie EMEA. Kimmich zastępuje na tym stanowisku dr. Mathiasa Dähna, który odchodzi z firmy po 6 latach, podczas których przyczynił się do pokonania kryzysu finansowego, którego doświadczyła spółka.

Jednocześnie Ralf Sammeck będzie pełnił również funkcję dyrektora ds. cyfryzacji, dodając nowe obowiązki do realizowanych obecnie w zakresie sprzedaży.  Nowa rola obejmuje „grupową koordynację transformacji cyfrowej” w biznesie, co w praktyce oznaczać będzie wdrożenie systemu SAP w przedsiębiorstwie. Projekt ma zostać ukończony w 2021 roku.

W odpowiedzi na pojawiające się „fałszywe wiadomości” związane z COVID-19 firma wydała oświadczenie zapewniając, że korzystanie z banknotów jest bezpieczne. W oświadczeniu powołano się na Bank Europejski, który stwierdził, że „nie ma dowodów na transmisję koronawirusa przez banknoty”.

Claus Bolza-Schünemann, dyrektor generalny wyjaśnia: „Doceniono wartość opakowań. Opakowania kartonowe, składane kartony, folie plastikowe, butelki, puszki i etykiety gwarantują, że żywność i produkty farmaceutyczne docierają do użytkownika końcowego w sposób sprawny i higieniczny. Koenig & Bauer bardzo poważnie podchodzi do tej odpowiedzialności i jest w pełni świadomy, że nie można dopuścić do przerwania tych kluczowych łańcuchów dostaw. Nasza produkcja, zlokalizowana w Europie, działa! ”

Na podstawie Print Business opracowała BZ

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>