System PrintQ firmy CloudLab dla branży druku e-commerce
16 kwi 2020 10:24

CloudLab Sales & Management GmbH jest jednym z wiodących na świecie dostawców innowacyjnych rozwiązań web-to-print oraz web- to-pack, opartych na przeglądarkach internetowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie druku i rozwoju oprogramowania CloudLab obsługuje ponad 250 klientów na całym świecie. Ideą stojącą za printQ, rozwiązaniem e-commerce od CloudLab dla drukarń, jest wykorzystanie internetu jako kanału do pozyskiwania zleceń druku.  System, zaprojektowany w oparciu o najnowsze technologie, umożliwia zamawianie online w prosty sposób druków akcydensowych, opakowań i druków wielkoformatowych. PrintQ opiera się na użyteczności, responsywnych projektach, a także automatycznym workflow i szerokiej możliwości integracji z istniejącymi rozwiązaniami poprzez xml, jdf i API.

CloudLab ogłosił właśnie rozwój swojej globalnej sieci dystrybutorów. Umowy o współpracy zostały podpisane z krajami skandynawskimi, Wielką Brytanią oraz Polską i od tej pory klienci są obsługiwani przez wybranych dystrybutorów w tych krajach. Celem producenta jest zwiększenie penetracji rynku przez system printQ CloudLab. Marc Horriar, dyrektor generalny CloudLab, uważa, że ​​jest to kolejny krok na drodze do logicznego i spójnego umiędzynarodowienia działalności firmy. „CloudLab zamierza dalej rozwijać swoją pozycję lidera technologicznego i rynkowego w segmencie druku internetowego. Poprzez strategiczną współpracę z wybranymi dystrybutorami będziemy mogli lepiej reagować na regionalne warunki rynkowe i bardziej elastycznie spełniać wymagania klientów. Nadal koncentrujemy się na rozwoju globalnej sieci dystrybutorów, aby z powodzeniem kontynuować naszą ekspansję.”

Transeo Media Ltd., wiodący brytyjski dostawca rozwiązań programowych, został wyznaczony na dostawcę wszystkich produktów printQ w Wielkiej Brytanii. W przypadku Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji firma CloudLab zdecydowała się na współpracę z VBS Szwecja.

Na polskim rynku CloudLab zdecydował się na partnerstwo z Digiprint PL.

 Digiprint to znana firma na polskim rynku poligraficznym i ma bogate portfolio światowych liderów branży poligraficznej i finishingu takich jak HP, Esko czy Highcon i Scodix. W tym roku Digiprint świętuje 20. rocznicę powstania. Firma od wielu lat tworzy różnorodną ofertę usług: rozwiązań prepress, oprogramowania, maszyn do druku cyfrowego, oprogramowania do projektowania opakowań i ogólnokrajowego Działu Serwisu maszyn oraz oprogramowania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Digiprint

error: Kopiowanie zabronione!
cript>