Zapraszamy do lektury kwietniowego wydania „Poligrafiki”!
22 kwi 2020 14:08

Pod lupą w naszym bieżącym wydaniu znalazły się systemy MIS/ERP wspomagające zarządzanie produkcją. Taki system może być dużym wsparciem dla wszystkich pracowników drukarni, jednakże wybór sprawdzonego rozwiązania nie jest łatwy – z pewnością pomogą w nim praktyczne doświadczenia z wdrożeń, którymi dzieli się z czytelnikami Bogusław Lichoński z firmy Print Software Solutions.

Systemy zarządzania funkcjonują od lat i obecnie mamy do czynienia z kolejną już ich generacją; o systemie drugiej generacji WorkManager mówi w wywiadzie Wojciech Jędrzejewski z bydgoskiej firmy Tisoft. Nowością jest także ERP w chmurze -  przedstawiamy takie rozwiązanie przeznaczone dla opakowań giętkich.

W skutecznej sprzedaży druku w sieci pomagają narzędzia web-to-print B2B i B2C; o różnicach między nimi możecie Państwo przeczytać w kwietniowym wydaniu „Poligrafiki”.

Trudno zapomnieć o wyjątkowej sytuacji, z jaką mamy na co dzień do czynienia i zagrożeniami, jakie niesie ona dla branży na całym świecie. Publikujemy stanowisko organizacji Intergraf wobec kryzysu COVID-19, która apeluje do rządów państw UE o uznanie druku za usługę podstawową i zapewnienie ciągłości dostaw. Piszemy także o obawach brytyjskich drukarzy („COVID-19: Przemysł chwieje się, gdy znikają zamówienia”), że wiele firm poligraficznych może nie podnieść się po kryzysie, i amerykańskich („Poligrafia wobec kryzysu – jak to widzą Amerykanie”), którzy uważają, że recesja wywołana pandemią przejdzie do historii jako narodowe załamanie gospodarcze.

Z kolei przemysł papierniczy odczuwa wpływ wirusa m.in. poprzez znaczące zmiany popytu; np. gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na tekturę falistą do produkcji opakowań.

Poza tym: targi drupa pozostają niezbędną platformą spotkań – przekonuje w wywiadzie ich dyrektor Sabine Geldermann; przemysłowy druk inkjetowy gotowy na wzrost; nowości z dziedziny urządzeń  (w tym premiery światowe) i technologii; nowe instalacje w krajowych i zagranicznych firmach – wszystko to daje nadzieję, że jeszcze będzie normalnie!

Zapraszamy do lektury – to jedno z zajęć, któremu możemy się teraz bezpiecznie oddawać!

error: Kopiowanie zabronione!
cript>