Włoskie zakłady Fedrigoni wstrzymają produkcję
27 kwi 2020 10:49

Według informacji portugalskiej spółki The Navigator Company włoska firma Fedrigoni planuje ograniczenie produkcji papieru. Wstrzymana zostanie produkcja w 8 z 9 papierni we Włoszech wytwarzających papiery graficzne specjalne oraz papiery powlekane i naturalne – donosi włoska prasa. Postoje będą miały miejsce w maju i potrwają od kilku do 17 dni, zależnie od zakładu.

Dyrekcja poinformowała o zwolnieniach części zatrudnionych (nie jest znana ich liczba). Marco Nespolo, CEO grupy oraz pozostali członkowie dyrekcji zmniejszą swoje płace o 30 proc. na znak solidarności w najtrudniejszych miesiącach.

Kryzys nie dotknął działu etykiet samoprzylepnych, na które popyt wciąż rośnie. Natomiast dział papierów odnotował w marcu znaczący spadek zamówień.

Marco Nespolo precyzuje: „Spadek dotyczy nie tylko papierów biurowych i szkolnych, na które znacząco zmniejszyło się zapotrzebowanie pracowników i uczniów, zostało też zamkniętych wiele kanałów dystrybucyjnych. Dotknął on także papierów specjalnych stosowanych w produkcji opakowań produktów luksusowych, w branży perfumeryjnej, w sektorze handlu detalicznego, w branży eventów i wystaw, we wszystkich dziedzinach cierpiących z powodu pandemii.”

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!