Mutoh ValueJet 626UF w Drukmanii  
28 kwi 2020 13:05

Drukmania dołączyła do grona użytkowników japońskich urządzeń Mutoh. Do krakowskiej firmy trafiła popularna „drukarka UV do gadżetów” - Mutoh ValueJet 626UF.

Posłuchajmy, co o tej instalacji mówią właściciele.

„Drukmania to niewielka rodzinna firma zlokalizowana w okolicach znanych uczelni w Krakowie. Nasze początki to obsługa przede wszystkim studentów i realizowanie bardzo prostych zleceń typu druk, ksero, oprawa prac dyplomowych.

Wraz z upływającym czasem inwestowaliśmy w sprzęty do produkcji m.in. gadżetów, zaproszeń, pieczątek. Ostatni nasz zakup to drukarka UV Mutoh ValueJet 626UF. Wybór padł na ten sprzęt ze względu na jego renomę, jakość druku i wsparcie serwisowe, na jakie można liczyć „od ręki”.

Filozofia naszej firmy to przede wszystkim wysoki standard obsługi klienta, czyli oferowanie produktów o najwyższej jakości i adekwatnej do niej ceny. Właśnie dlatego inwestujemy w uznane na świecie marki. Mutoh to kolejny, przełomowy krok w rozwoju naszej firmy.”

ValueJet serii UF to kompaktowa drukarka LED-UV przeznaczona do druku bezpośredniego w formacie A2+.  Dzięki natychmiastowemu utwardzaniu atramentu na strukturze obiektu możliwy jest bezpośredni zadruk wielu materiałów i gotowych produktów (m.in. gadżetów).

Drukarka znajduje zastosowanie w wielu firmach, np. w: agencjach reklamowych, u producentów trofeów sportowych, u producentów zabawek i gadżetów, u producentów sprzętów elektrycznych czy w szeroko rozumianym przemyśle do znakowania produktów i podzespołów. Sprawdzi się także w firmach produkujących na własne potrzeby np. tabliczki informacyjne.

„Liczne instalacje na całym świecie, w tym w Polsce, potwierdzają trafność wyboru tej drukarki do gadżetów. Startupy i firmy z długoletnią tradycją „rozkręciły” wspaniałe i inspirujące biznesy dzięki tej „małej” drukarce o wielkich możliwościach” - mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

VJ-626UF umożliwia wysoką jakość zadruku m.in. na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło, drewno czy kamień. 

Drukarkę  można w dowolnym momencie doposażyć w moduł obrotowy, który umożliwia bezpośredni druk na obiektach o kształcie cylindrycznym. Sprawdzi się w personalizacji, dekoracji pojedynczych wzorów, zadruku prototypów i niskonakładowej produkcji.

Moduł obsługuje przedmioty walcowate o długości do 36 cm, średnicy 3-12 cm i ciężarze do 1 kg. Z modułu obrotowego można korzystać, kiedy jest taka potrzeba, można go ekspresowo zamontować i zdemontować. Gdy go nie używamy, można korzystać z pełni możliwości drukarki, tj. druku na przedmiotach o rozmiarze do 594x483 mm, grubości do 15 cm i ciężarze do 6 km.

Drukarki Mutoh wykorzystują autorską technologię Intelligent Interweaving, która odpowiada za dokładny druk w najszybszej możliwej prędkości bez efektu paskowania. Maksymalna rozdzielczość 1440-dyszowej głowicy wynosi 1440x1440 dpi, a wielkość kropli atramentu od 3,9 do 26,9 pl.

W tej drukarce znajdziemy także kilka nowoczesnych funkcjonalności, np. laserowy wskaźnik umiejscowienia zadrukowywanego przedmiotu, automatyczną regulację wysokości stołu.

Użytkownik otrzymuje w zestawie zaawansowane oprogramowanie dla Windows. Za jego pomocą można w łatwy sposób sterować drukiem wielowarstwowym i pozycjonować druk.

Drukarka obsługuje atramenty Mutoh US-11 do bezpośredniego zadruku przedmiotów twardych i elastycznych. Atramenty posiadają certyfikat Greenguard Gold, a także spełniają normę EN 71-3 dotyczącą druku na zabawkach.

Mutoh ValueJet 626UF to drukarka 6-kolorowa. Oprócz klasycznych kolorów CMYK, można drukować także kolorem białym i bezbarwnym lakierem.

Mutoh ValueJet 626 UF wyposażony jest w energooszczędne, długowieczne lampy LED-UV (czas pracy to ponad 14 tys. roboczogodzin. Proces druku LED na ploterze Mutoh serii UF charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych, brakiem ozonu i zanieczyszczeń powietrza. Atrament nie wydziela oparów i zapachów na powierzchni zadrukowanego materiału, a jego skład nie zawiera rtęci i ołowiu.

Zużycie atramentu kształtuje się na poziomie 2,72 ml na zadruk całej powierzchni roboczej o pokryciu atramentu 67 proc. Atramenty są dystrybuowane w opakowaniach 220 ml oraz 800 ml, natomiast kolor biały w opakowaniach 220 i 500 ml.

 Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!