Drukarka Mutoh dla entuzjastów RPG i gier stołowych
30 kwi 2020 09:43

Drukarki sublimacyjne dzięki swoim możliwościom znajdują zastosowanie daleko poza „klasyczną” poligrafią, reklamą, modą. Kto by pomyślał, że jakość druku docenią także fani gier.

Deep-Cut Studio to firma rzemieślnicza, specjalizująca się w produkcji mat do gier RPG, tac do kości i akcesoriów do gier stołowych. Produkty tej litewskiej firmy trafiają do entuzjastów gier na całym świecie, od Europy po USA. Produkty Deep-Cut Studio można kupić w ich sklepie internetowym i w sklepach detalicznych partnerów w Europie, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Firmą kierują Kostas Brazauskas i Gediminas Jonaitis - założyciele i współwłaściciele Deep-Cut Studio.

„Podążaj za swoją największą pasją, a poczujesz się, jakbyś nie musiał pracować ani jednego dnia” - oto, co przychodzi do głowy po rozmowie z właścicielami Deep-Cut Studio. Zawsze wspaniale jest obserwować, jak spełnianie marzeń może przynieść tak ogromne korzyści i jak szybko firma może ewoluować, gdy robisz to, co kochasz, i nie boisz się inwestować w nią czasu oraz zasobów.

Jak to zwykle bywa w przypadku wszystkich projektów  rodzących się z pasji, wszystko zaczęło się, gdy dwóch entuzjastów gier nie mogło znaleźć nikogo, kto mógłby zrealizować ich pomysły. Postanowili więc sami stworzyć własną matę do gry. Po udanej realizacji pierwszego projektu Kostas i Gediminas stworzyli trochę mat do gier dla swoich przyjaciół. W pewnym momencie obaj zrozumieli, że aby zaspokoić szybko rosnące zainteresowanie, muszą podjąć racjonalną decyzję o przekształceniu swojego wymarzonego projektu w firmę i podniesieniu całego procesu produkcyjnego na wyższy poziom.

„Widząc sukces i uznanie, które towarzyszyły naszym pierwszym projektom, jedynym słusznym krokiem było rozszerzenie i uczynienie z naszego hobby firmy. Właśnie wtedy pojawiła się potrzeba wyboru niezawodnej drukarki  sublimacyjnej -  mówi Gediminas Jonaitis.

- Naszym największym marzeniem było wejście na rynek międzynarodowy i oferowanie naszych produktów światowym liderom producentów gier w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”. Głównym wyzwaniem dla Deep-Cut Studio było znalezienie wysoce niezawodnej, ekonomicznej drukarki, która zapewniałaby wyjątkowo wysoką jakość wydruków i nie wymagałaby dużego nadzoru.

„Odkryliśmy, że drukarka sublimacyjna Mutoh ValueJet 1638WX jest dokładnie tym, czego szukaliśmy - dzięki jej precyzji, wydajności i rozmiarowi byliśmy w stanie dotrzeć do odbiorców, których wcześniej nie mogliśmy sobie wyobrazić” - mówi Kostas Brazauskas.

„Światowa konkurencja w produkcji akcesoriów do gier jest trudna i aby przetrwać, musimy za każdym razem zwracać uwagę na szczegóły. Największymi korzyściami z inwestycji w drukarkę sublimacyjną Mutoh ValueJet 1638WX były wysoka niezawodność, precyzja, kontrola jakości i wydajność” - podkreśla Gediminas Jonaitis.

Obecnie zdecydowana większość produktów Deep-Cut Studio jest eksportowana do Wielkiej Brytanii, krajów UE i Stanów Zjednoczonych. Studio stale współpracuje z wiodącymi międzynarodowymi markami gier takimi jak Corvus Belli i Steam Forged Games. Firma koncentruje wszystkie swoje wysiłki, aby zaspokoić rosnące w zawrotnym tempie potrzeby profesjonalistów w dziedzinie gier na dedykowane maty do gier, dlatego najwyższa jakość produktów jest ich priorytetem.

„Drukarka sublimacyjna Mutoh zapewniła nam niezwykłą zdolność do samodzielnego wytwarzania każdego z naszych produktów i obserwowania całego procesu produkcyjnego, aby upewnić się, że projekt jest wykonywany w najdrobniejszych szczegółach - mówi Kostas Brazauskas. - Nasi klienci nie akceptują żadnych kompromisów, jeśli chodzi o jakość produktu. Nawet najdrobniejsze szczegóły mają znaczenie w świecie gier - na przykład maty do gry i tace do kości wykonujemy ze specjalnie dobranego materiału syntetycznego, który pozwala na ciche turlanie się kości, co jest bardzo cenione wśród graczy ”.

W 2015 r. Deep-Cut Studio otrzymało swoją pierwszą nagrodę w konkursie na najlepsze akcesoria do gier za produkt Urban Wasteland Mat. „To było dla nas ogromne osiągnięcie, udowadniające, że zmierzamy we właściwym kierunku” - mówi Gediminas Jonaitis. Ponadto w 2016 r. firma znalazła się na 3. finałach Annual Gaming Awards. „W tych konkursach głosują gracze na całym świecie - takie uznanie sprawia, że ​​czujemy się naprawdę zaszczyceni i inspiruje nas to do prób osiągnięcia jeszcze więcej”- mówi Kostas Brazauskas.

W Deep-Cut Studio pracuje 2-głowicowa drukarka Mutoh ValueJet 1638WX o szerokości druku 1,62 m. Urządzenie pracuje w technologii zmiennej wielkości  kropli atramentu. Zakres generowanych przez dysze kropel jest bardzo szeroki i zaczyna się od 5,9; a kończy na 45,3 pl. Dzięki tej technologii maszyna ma możliwość w sposób optymalny drukować zarówno gładkie aple, łagodne przejścia tonalne, jak i wymagające detale. Drukaka sublimacyjna Mutoh ValueJet 1638WX w szybkim trybie produkcyjnym potrafi zadrukować od 42 do 65 m2/h.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!