Media do druku w służbie zdrowiu
13 maj 2020 13:04

API.PL posiada w ofercie folie samoprzylepne różnych typów, które doskonale sprawdzają się jako materiały informacyjne i ostrzegawcze. Z powodzeniem można drukować na nich komunikaty o konieczności zachowania zasad higieny i stosowania się do zaleceń sanitarnych. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego klientom sklepów i osobom odwiedzającym miejsca publiczne wymusza stosowanie mediów do druku, które można aplikować zawsze i wszędzie.

Otwarte po długiej przerwie galerie handlowe, a także sklepy wielkopowierzchniowe, apteki, banki, przystanki autobusowe i tramwajowe czy ogólnodostępne toalety to miejsca, w których istnieje ryzyko zarażenia się koronawirusem. Priorytetem w tych miejscach jest skuteczna komunikacja. Ważną rolę, jako nośniki informacji, spełnią w tym przypadku media do druku. Możliwość ich aplikacji praktycznie na każdy rodzaj podłoża, w tym na szyby i inne powierzchnie gładkie sprawia, że prowadzenie kampanii informacyjnych jest teraz łatwiejsze.

Folie samoprzylepne są łatwe w aplikacji, nawet dla osób nieposiadających doświadczenia w tym zakresie. Folie nie nastręczają również problemów przy ich usuwaniu z podłoża. Nie bez znaczenia jest również to, że po usunięciu nie pozostawiają śladów na podłożu. Kolejną ich zaletą jest ich repozycjonowalność, tzn. możliwość wielokrotnego przeklejania w inne miejsca.

Folie samoprzylepne doskonale nadają się do prowadzenia krótkotrwałych, doraźnych kampanii reklamowych, w których liczą się szybkość przygotowania, możliwość sprawnej zmiany nośników z przekazem oraz niskie koszty realizacji. Folie produkowane są z materiałów o dobrych właściwościach. To, plus możliwość ich zadrukowywania różnymi technologiami (solwent, UV, offset), zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia na nich projektów graficznych, dostosowanych do potrzeb marketingowych.

API.PL posiada w ofercie różne rodzaje folii, które ze względu na rodzaj warstwy klejącej przeznaczone są do aplikacji na różne podłoża.

 • Vesline  Wallcatch White 115 E – folia z mikrossawkami, łatwa w aplikacji, trwała i nie pozostawia śladów. Zastosowanie: szyba, gładkie powierzchnie.
 • ClingZ – folia PP elektrostatyczna. Przylega do większości wewnętrznych powierzchni bez kleju. Zastosowanie: gładkie powierzchnie.
 • Spoton – folia PVC z kropkami kleju, aplikacja bez pęcherzyków powietrza, bez szkód dla powierzchni. Zastosowanie: szyba, gładkie powierzchnie, ściany bez tekstury.
 • Shop Sign (zadrukuj i naklej!) – teksturowana folia antypoślizgowa, nie wymaga użycia laminatu. Zastosowanie: podłogi, gres.
 • Penstick – bez kleju, bez śladu, bez problemu! Adhezyjna folia PVC bez kleju przylega do gładkich, błyszczących powierzchni. Zastosowanie: szyba, gładkie, błyszczące powierzchnie.
 • Asphalt Walk – aluminiowa folia z warstwą poliuretanu, BEZ PVC, świetnie sprawdza się do aplikacji zewnętrznych. Certyfikat antypoślizgowy R12, palność M1 /F2 /SF3. Zastosowanie: podłogi wewnętrzne (gres) i zewnętrzne (beton, asfalt).
 • Folia podłogowa GF 212 z laminatem antypoślizgowym GF 213 – usuwalna bez śladów w ciągu pół roku. Zastosowanie: podłogi wewnętrzne (gres).
 • GF 201 HTAPAE – polimerowa, matowa biała folia, z klejem kanalikowym o wysokiej przyczepności, również do podłoży o niskiej energii powierzchniowej. Zastosowanie: do podświetleń.
 • Decal Glass Decor BF Frosted Bubble Free – polimerowa szronionka z klejem kanalikowym – super efekt wizualny + łatwość aplikacji. Zastosowanie: do podświetleń.

W ofercie znajdują się również citylighty:

 • Vesline Backlit Illuminate Film 205 E + MediaTac – doskonale rozprasza światło na całym obrazie. Wydruki mają żywe kolory, co sprawia, że grafiki umieszczone w kasetonach do podświetleń mają dobrą widoczność. Odpowiednia sztywność zapewnia bezproblemowy druk oraz łatwy montaż. Zastosowanie: do podświetleń.
 • Citylight – GF 228 TransMark z General Formulations – translucentna folia z usuwalnym klejem. Do podświetlanych reklam. Bardzo dobrze przepuszcza i jednolicie rozprasza światło. Zastosowanie: do podświetleń.

Oferta folii i laminatów dostępna jest TUTAJ.

Opracowano na podstawie informacji firmy API.PL

cript>