Linia do produkcji naczyń jednorazowych w firmie PAW 
15 maj 2020 10:01

Firma Infograf, specjalizująca się w imporcie maszyn od sprawdzonych producentów, w ubiegłym roku wygrała przetarg na dostawę linii do produkcji talerzyków i kubków papierowych. Maszyny w ramach kontraktu trafiły do firmy PAW z Suchego Lasu k. Poznania. 

W ramach umowy został dostarczony dwusystemowy laminator rola-rola, specjalnie przygotowany pod potrzeby firmy PAW. Pozwoli on na stosowanie biodegradowalnych folii do uszlachetniania produktów. Laminator jest wyposażony w głowicę indukcyjną, co znacznie przyspiesza nagrzanie maszyny oraz zapewnia utrzymanie stabilnej temperatury. Po zalaminowaniu papieru rola trafia do automatu sztancującego, który sztancuje wstęgę na arkusze. Automat jest wyposażony w czytnik registrów, co pozwala na sztancowanie zadrukowanej wstęgi papieru. Zaletą automatu jest stosowanie standardowych wykrojników osadzonych w sklejce, co znacznie obniża koszt wykrojnika. Częścią maszyny sztancującej jest wypycharka do wybierania wyciętych formatek. Pozwala ona na automatyczne wypychanie wyciętych użytków – ramię automatycznie odkłada je na taśmociąg odbierający. Automat sztancujący i wypycharka mogą być również dostarczane oddzielnie.

Przygotowane formatki, w przypadku talerzyków, trafiają do maszyny, która formuje wykroje na gotowy produkt. Automat jest wyposażony w dwa podajniki i dwie stacje tłoczące. Formatowanie odbywa się na gorąco. Maszyna ta pozwala na wyprodukowanie w ciągu godziny od 10 000 do 16 000 talerzyków. Dodatkowo dostarczane są odpowiednie formy, zgodne z wzorem, jaki klient chce produkować.

Formatki na kubki trafiają do automatu, który zgrzewa je i formuje. Dostarczana jest tylko wycięta formatka kubka, a dno jest automatycznie wykrawane z paska, formowane i łączone z kubkiem. Automat może wyprodukować nawet 7000 kubków na godzinę.

Maszyny importowane z Chin posiadają certyfikaty CE, natomiast nie mają zwykle certyfikatów dopuszczających je do pracy w branży spożywczej. Firma Infograf wraz z firmą EU Certo wykonała dostosowanie maszyn do przemysłu spożywczego, na co maszyny uzyskały stosowny certyfikat dopuszczenia.

Specjaliści z firmy Infograf przygotowali również instrukcje w języku polskim oraz przetłumaczyli panele operatorskie dla ułatwienia obsługi maszyn, a także przeprowadzili szkolenia stanowiskowe. Co więcej, Infograf zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Daje to nabywcy realne poczucie bezpieczeństwa produkcyjnego.

Na temat nowej inwestycji wypowiada się Marcin Gorzecki, wiceprezes zarządu firmy PAW: Firma PAW od lat jest liderem w dostarczaniu wysokojakościowych produktów i towarów. Możliwość zapewnienia takiego standardu produkcji dla nowych wyrobów była wyznacznikiem przy weryfikacji tego, co było dostępne na rynku. Nasza oferta od lat zawiera zarówno kubeczki, jak i talerze papierowe – zakup linii do ich produkcji był naturalnym krokiem na drodze do zapewnienia naszym klientom jeszcze lepszego, bardziej profesjonalnego i dopasowanego do ich potrzeb serwisu. Jeśli chodzi o współpracę z dostawcą – firmą Infograf – mogę zapewnić, że na etapie zakupu przebiegała bardzo dobrze.

Firma Infograf zachęca do zapoznania się z ofertą maszyn na stronie www.infograf.eu, a firma PAW z ofertą swoich produktów na stronie www.paw.net.pl.

Artykuł sponsorowany

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>