Festiwal Książki Opole 2020 odwołany
19 maj 2020 13:58

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju organizatorzy wraz z przedstawicielami miasta Opola podjęli decyzję  o odwołaniu Festiwalu Książki Opole 2020.

„Z wielkim żalem informujemy, że przerwaliśmy przygotowania do tegorocznej edycji festiwalu. Wydarzenie było prawie gotowe na przybycie zaczytanych fanów festiwalowego miasteczka. Wszyscy zaplanowani goście potwierdzili swoją obecność i chęć spotkania z opolską publicznością. Strefa targowa, na którą zgłosiły się największe wydawnictwa z całej Polski, była zapełniona w 100 proc. Od wielu lat Plac Wolności  w czerwcowy weekend zamieniał się w zaczytane miasteczko, które łączyło muzykę i książkę. Dlatego liczymy na Państwa obecność w przyszłym roku i życzymy dużo zdrowia, mając nadzieję, że książka towarzyszy Wam także w tych trudnych czasach.”

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Organizator współpracuje również z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu.

Opracowano na podstawie informacji organizatora

 

cript>