Murator Expo złożył wniosek o upadłość
19 maj 2020 08:59

Spółka Murator Expo należąca do grupy kapitałowej ZPR, zajmująca się organizacją targów (m.in. Warszawskich Targów Książki) i wydawaniem miesięcznika „Żagle” złożyła wniosek o upadłość uzasadniając to swoją obecną sytuacją finansową oraz brakiem możliwości prowadzenia działalności targowej w wyniku ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.
Z powodu ograniczeń związanych z epidemią odwołano przygotowywane przez firmę targi Wiatr i Woda (miały się odbyć w marcu) i Warszawskie Targi Książki (planowane na maj). „ Od marca, z powodu niepewności dotyczącej rozwoju sytuacji związanej z epidemią, uniemożliwione jest prowadzenie prac, mających na celu organizację kolejnych wydarzeń w roku bieżącym i następnym - poinformowała spółka. - Po analizie obecnej sytuacji finansowej spółki oraz perspektyw gospodarczych, zarząd Murator Expo złożył stosowny wniosek we właściwym dla spółki sądzie gospodarczym.”
Na przełomie marca i kwietnia br. zwolniono większość pracowników Murator Expo; ze spółką rozstał się też prezes Jacek Oryl.
Murator Expo na swojej stronie internetowej podał, że w ub.r. zorganizował 18 wydarzeń (14 imprez targowych, po dwa plenery literackie i wydarzenia e-sportowe), w których uczestniczyło ok. 260 tys. zwiedzających i prawie 2,4 tys. wystawców.
Według danych z KRS Murator Expo w 2018 r. zanotował wzrost przychodów sprzedażowych z 13,36 do 14,28 mln zł oraz spadek wyniku netto z 721,3 tys. zł straty do 728 tys. zł zysku. Spółka podała, że 83 proc. jej wpływów pochodziło z organizacji targów.


Opracowano na podstawie wirtualnemedia.pl

error: Kopiowanie zabronione!
cript>