Dni Otwarte z ploterami Mutoh w Poznaniu
28 maj 2020 11:50

Po Krakowie i Warszawie, Atrium Centrum Ploterowe oraz IKONOS zapraszają na Dni Otwarte do pozostałych oddziałów firmy – w najbliższy piątek, 29 maja wielkoformatowe drukarki Mutoh będą prezentowały swoje możliwości w Poznaniu.

Wiosenne Dni Otwarte Atrium goszczą w pięciu miastach Polski, w których organizator posiada oddziały.

„Pierwsze dwa spotkania, w Krakowie oraz Warszawie za nami. Zostały dobrze przyjęte przez licznych uczestników, którzy po okresie spowolnienia gospodarczego są gotowi na powrót do normalnego działania i rozwoju swoich wielkoformatowych biznesów.

Atrium jako pierwsza firma w branży wyszła naprzeciw potrzebom technologicznym branży druku wielkoformatowego, organizując prezentacje urządzeń w formule „dni otwartych” – mówi Paweł Stania z firmy Atrium.

Dni Otwarte Atrium organizowane są z zachowaniem rekomendowanych zasad bezpieczeństwa (m.in. dla uczestników będą dostępne maseczki i rękawiczki jednorazowe oraz płyn do higieny rąk).

Najnowszym prezentowanym urządzeniem będzie Mutoh XpertJet.

XpertJet, jako sukcesor linii ValueJet, posiada najlepsze rozwiązania poprzedników, a także wiele nowych rozwiązań jak np. dwa rodzaje atramentów do wyboru: atramenty ekosolwentowe nowej generacji lub atramenty żywiczne Mutoh UMS. Na pokładzie zaimplementowano technologię DropMaster w wersji 2, dotykowy panel sterowania, nowe systemy prowadzenia mediów i wiele innych nowatorskich rozwiązań.

Na dniach otwartych nie zabraknie też popularnych drukarek Mutoh ValueJet serii X. W stolicy Wielkopolski zostanie zaprezentowany model o szerokości druku 137 cm – Mutoh ValueJet 1324X.

Plotery Mutoh ValueJet serii X, pracują w technologii żywicznej. „Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie tzw. drukarki UV do gadżetów. Przedstawiciela tej grupy urządzeń nie zabraknie na dniach otwartych. Zaprezentujemy drukarkę w formacie A2+ - Mutoh ValueJet 626UF” – zapowiada Paweł Stania.

To kompaktowa drukarka LED-UV przeznaczona do druku bezpośredniego w formacie A2+.  Dzięki natychmiastowemu utwardzaniu atramentu na strukturze obiektu, pozwala na bezpośredni zadruk wielu materiałów i gotowych produktów (m.in. gadżetów).   

„Podczas Dni Otwartych pokażemy też hybrydowy, czyli rolowo-stołowy, a co za tym idzie wysoce wszechstronny ploter drukujący VJ-1638UH. Jego szerokość zadruku sięga 162 cm, a grubość obsługiwanych materiałów i przedmiotów sięga 15 mm.

Dzięki hybrydowemu rozwiązaniu nie ma potrzeby inwestowania w duże droższe urządzenia produkcyjne np. typu flatbed UV, aby móc drukować bezpośrednio na płytach, panelach, dekoracjach itd.” – mówi Paweł Stania.

Zostanie też pokazana drukarka sublimacyjna Mutoh RJ-900 XG, która daje szerokie możliwości zastosowania w wielu branżach: reklamowej, wystawienniczej, dekoratorskiej, odzieżowej czy gadżetowej. Sprawdzi się więc w produkcji: koszulek, odzieży sportowej, smyczy, tkanin dekoracyjnych i reklamowych. W procesie sublimacji grafikę można przenosić także na kubki, sprzęt sportowy, płyty, szkło, drewno, metal, tworzywa, gadżety i wiele, wiele innych.

Atrium Centrum Ploterowe zaprasza jeszcze do Gdańska (5 czerwca). Natomiast 10 czerwca w siedzibie głównej firmy w Opolu będzie miało miejsce finałowe spotkanie.

Na uczestników oprócz opisanych urządzeń będą czekać eksperci ds. druku i materiałów, a także doradca leasingowy, który na miejscu przygotuje ofertę finansowania bez pierwszej wpłaty.

Uczestnicy Dni Otwartych Atrium otrzymają też branżowe prezenty – polskiej produkcji materiały do druku marki IKONOS.

Udział w prezentacjach jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji na stronie organizatora – Atrium Centrum Ploterowe.

Opracowano na podstawie informacji organizatora

 

 

error: Kopiowanie zabronione!