Sun Chemical i DIC przejmują dział farbowy Sensient Imaging Technologies
2 cze 2020 13:26

Koncern Sun Chemical oraz jego spółka-córka DIC Corporation podpisały ostateczne porozumienie o przejęciu 100 proc. udziałów Sensient Imaging Technologies oraz części aktywów związanych z produkcją farb. Transakcja powinna zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2020 roku.

Strategiczna inwestycja w Sensient Imaging Technologies, dostawcę farb do druku, umożliwi Sun Chemical oraz DIC rozszerzenie potencjału produkcyjnego i kompetencji w zakresie produkcji farb dzięki wykorzystaniu komplementarnych technologii, które dodatkowo podniosą poziom usług oraz jakość rozwiązań przeznaczonych dla klientów i partnerów dystrybucyjnych. Druk atramentowy jest strategicznym segmentem dla Sun Chemical i DIC, a inwestycja w Sensient Imaging Technologies potwierdza zaangażowanie obu firm w technologie cyfrowe.

„Niezwykle cieszą nas szanse, jakie przejęcie otwiera nie tylko przed Sun Chemical, ale również przed przyszłością farb do druku cyfrowego - powiedział Mehran Yazdani, prezes Sun Chemical Advanced Materials. - Portfolio i wiedza na temat branży reprezentowane przez Sensient Imaging Technologies, w połączeniu z naszym dużym doświadczeniem w zakresie rozwiązań farbowych do przemysłowego druku atramentowego, poprawią obsługę naszych klientów. Polegają oni na sprawnym łańcuchu dostaw oraz elastyczności procesów produkcyjnych, dlatego docenią transakcję jako siłę napędową przyszłych innowacji i rozwoju.”

Sun Chemical zamierza wzmocnić reputację Sensient Imaging Technologies w przestrzeni cyfrowej i obiecuje, że przejęcie odbędzie się z poszanowaniem interesów jej klientów.

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical opracował TK

cript>