Baldwin Technology wykupiła Western Quartz Products
10 cze 2020 08:22

Firma Baldwin Technology poinformowała o przejęciu określonych aktywów Western Quartz Products, globalnego lidera na rynku utwardzania ultrafioletem i naświetlania. Znany z wytwarzania najnowocześniejszych lamp UV i ceniony za wyjątkową jakość kultywowaną przez dekady obsługiwania różnych branż, Western Quartz jest pionierem w obszarze UV.

„Miło nam powitać Western Quartz, wraz z jego klientami, w naszym globalnym segmencie technologii UV i w naszej szerokiej ofercie produktów, które usprawniają procesy w zakresie drukowania, pakowania i rynków przemysłowych - powiedział Joe Kline, dyrektor generalny firmy Baldwin. - Przejęcie jest kolejnym dowodem na zaangażowanie Baldwin w rozszerzanie naszego zasięgu i łączności technologicznej w celu zapewnienia korzyści naszym klientom (...)”.

Western Quartz rozpoczął działalność w 1931 r. w kalifornijskiej Hermosa Beach i był jednym z pierwszych producentów lamp kwarcowych wykorzystywanych w medycynie. Po upływie kilku dekad ciągłych badań i rozwoju oraz wdrażania innowacji inicjowanych przez założyciela Johna F. Dallonsa i jego rodzinę, firma wkroczyła do branży utwardzania UV i osiągnęła pozycję wyróżniającego się, globalnego dostawcy lamp do suszenia oraz naświetlania UV, obsługującego klientów w USA, Europie i Azji.

„Western Quartz zwiększa możliwości firmy Baldwin w zakresie produkcji domieszkowanych lamp UV dla rynków przemysłowych, stanowiąc doskonałe uzupełnienie gamy naszych technologii UV i LED-UV produkowanych przez spółkę-córkę AMS Spectral UV oraz produktów z serii PRIMARC - powiedział Rich Bennett, prezes oddziału AMS Spectral UV. - Dzięki temu przejęciu będziemy nadal oferować tę samą najwyższą jakość, do której przyzwyczaili się nasi klienci, oraz zharmonizujemy działania, zwiększymy wydajność i poszerzymy możliwości.”

„Z dumą dołączamy do rodziny Baldwin i cieszymy się, że nasza 89-letnia tradycja jakości i innowacji zostanie podtrzymana dzięki temu przejęciu - powiedziała Katy Wetterstrand, członek zarządu i dyrektor finansowa Western Quartz. - To ekscytujące czasy dla technologii UV, która pomaga w usprawnianiu procesów produkcyjnych i poprawie ludzkiego bezpieczeństwa dzięki wykorzystywaniu jej do sterylizacji oraz odkażania na globalną skalę. Dzięki Baldwin firma Western Quartz dołącza do znaczącej organizacji o dużym zasięgu i zasobach, dlatego nie możemy doczekać się dalszego rozwoju naszych usług i możliwości z korzyścią dla naszych klientów i branż.”

Na podstawie informacji firmy Baldwin Technology opracował TK

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>