Onlineprinters inwestuje w HP Indigo 100K
16 cze 2020 07:30

Najnowszy model z serii HP Indigo - 100K był od sierpnia 2019 r. testowany w drukarni Onlineprinters. Specjaliści z HP wspólnie z ekspertami druku cyfrowego z Onlineprinters sprawdzili nową maszynę drukarską pod każdym względem i przygotowali ją do wprowadzenia na rynek.

Onlineprinters jest stałym partnerem technologicznym HP w zakresie projektowania i rozwoju procesów drukowania, systemów obróbki wykończeniowej oraz materiałów do druku przemysłowego. Od sierpnia 2019 r. w niemieckim zakładzie produkcyjnym w Neustadt an der Aisch testowano w bieżącej produkcji najnowszą maszynę do druku cyfrowego HP Indigo Digital Press 100K. 

Faza beta rozpoczęła się już w sierpniu 2019. Nowa maszyna do druku cyfrowego w praktycznych testach wypadła bardzo obiecująco, oferując wysoką jakość przy zachowaniu dużej prędkości produkcji. Eksperci Onlineprinters współpracowali z HP już na etapie projektowania maszyny – badano wówczas łatwość jej obsługi i sposób konserwacji. Po pomyślnym zakończeniu fazy testowej przedsiębiorstwo zainwestowało kolejny milion w druk cyfrowy i zakupiło nową maszynę. 

Druk cyfrowy zyskuje coraz bardziej na znaczeniu głównie za sprawą opłacalności produkcji niskich nakładów. Drukarnia Onlineprinters od początku zaufała wyjątkowej technologii HP Indigo, która spełnia wysokie wymagania projektantów graficznych i agencji kreatywnych. Aby zapewnić wysoką jakość produktów poligraficznych, przedsiębiorstwo stawia na jednorodny park maszynowy zarówno dla druku offsetowego, jak i cyfrowego, certyfikuje procesy drukowania i wykańczania zgodnie ze standardami przemysłowymi, w tym również w zakresie druku cyfrowego, który od 2019 r. ma certyfikat zgodności z PSD (Process Standard Digital). 

 Na podstawie informacji firmy Onlineprinters opracowała BZ

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>