Premiera nowego modelu Koenig & Bauer Rapida 106 X
24 cze 2020 09:59

Firma Koenig & Bauer po raz pierwszy pokazała oficjalnie – w trakcie odbywającego się w tym samym przedziale czasowym, co przełożona na kwiecień przyszłego roku drupa, wydarzenia zatytułowanego Koenig & Bauer Live - swoją najnowszą maszynę do druku offsetowego w formacie B1, model Rapida 106 X. Nie tylko wygląda ona zupełnie inaczej niż jej poprzedniczka (w nowej czarno-szarej kolorystyce oraz z podświetlonymi panelami znacznie lepiej wpisuje się we współczesny przemysłowy design), ale również, jak przekonuje producent, stanowi nowy punkt odniesienia w swojej kategorii.

Pokazana w sieci Rapida 106 to model zainstalowany w wielkim, nowym centrum prezentacyjnym Koenig & Bauer (Customer Experience Centre) w Radebeul. Maszyna drukująca siedmioma kolorami, z dwiema stacjami lakierującymi oraz jedną konfiguracją kolorystyczną jest skierowana do branży opakowaniowej.

„Taka konfiguracja staje się coraz powszechniejszym standardem na rynku opakowań, bowiem zapewnia pełną elastyczność” - podkreślił w trakcie prezentacji szef działu zarządzania produkcją Sascha Fischer.

Maszyna drukuje z maksymalną prędkością 20 tys. ark./h i jest – co podkreśla Koenig & Bauer - „najszybszą opakowaniową maszyną arkuszową na rynku”, w dodatku opracowaną od podstaw w oparciu o potrzeby i oczekiwania klientów.

Wśród wprowadzonych usprawnień znalazły się nowy dotykowy panel operatorski i wyświetlacz statusu pracy na wykładaniu. Specjalna aplikacja stworzona na potrzeby nowej Rapidy informuje ze szczegółami o wykonywanym zleceniu oraz o następnym zleceniu oczekującym w kolejce. Ważnym dodatkiem jest również nowe oprogramowanie Job Optimiser, które stanowi coś w rodzaju pomostu łączącego system MIS klienta z systemem zarządzania maszyną Logotronic. „W chwili, gdy wszyscy byli przekonani, że doszliśmy do ściany w kwestii oszczędności przy narządzie, pojawia się Koenig & Bauer i prezentuje zupełnie nowe rozwiązania w obszarze naszego systemu MIS” - opowiadał z dumą Dirk Winkler, szef technologii druku. Jego zdaniem dzięki zastosowaniu optymalizacji z użyciem Job Optimisera możliwe jest uzyskanie nawet 25-minutowych oszczędności w realizacji zleceń.

Więcej informacji na temat nowej Rapidy 106 X już wkrótce.

Na podstawie informacji Printweek opracował TK

 

 

error: Kopiowanie zabronione!