Canon Polska wydaje poradnik poświęcony systemom druku
25 cze 2020 11:38

Nowoczesne środowisko druku, bezpieczeństwo sieci oraz platformy chmurowe - to kwestie, które zmieniają polskie firmy. Jak nie zagubić się w skomplikowanym świecie nowych technologii i efektywnie przeprowadzić cyfrową transformację biznesu? Wszystko rozpoczyna wybór dostawcy usług IT - przekonują eksperci Canon Polska w wydanym e-booku, w którym dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem.

Od kilku lat transformacja cyfrowa jest silnym trendem w globalnej gospodarce. Jednak obecnie, wraz ze zmianą technologiczną, dokonuje się także istotna zmiana na polu kontaktów biznesowych. Efektywna współpraca z dostawcą oraz wybór właściwego opiekuna handlowego stają się równie istotne, co implementacja w firmie odpowiednich rozwiązań technicznych.

„Obserwujemy rynek i wiemy, że zmieniający się świat wymaga przede wszystkim objaśnienia. Dlatego stawiamy na edukację. Zależy nam na tym, bo świadomy klient oznacza dużo lepszą współpracę. Z obu stron” - mówi Michał Łepkowski, B2B sales & marketing director w Canon Polska. Taką edukacyjną funkcję pełni wydany właśnie przez producenta internetowy poradnik na temat właściwego wyboru dostawcy rozwiązań IT.  „Wiedza i doświadczenie, którymi się dzielimy, to pierwszy krok w cyfrowej transformacji firmy. Staramy się, aby nasi obecni i potencjalni klienci postrzegali nas nie tylko jako producenta sprzętu i dostawcę rozwiązań, ale również jako partnera w biznesie” – dodaje Łepkowski.

E-book zatytułowany „Wybór dostawcy rozwiązań druku. Wyzwania działów IT” składa się z trzech części. Pierwsza z nich, „Aspekty technologiczne parku maszynowego”, odpowiada m.in. na pytania związane z bezpieczeństwem technologicznym. „Niezabezpieczone urządzenia wielofunkcyjne narażają całą połączoną z nimi infrastrukturę IT na złośliwe ataki przez niewidoczne »tylne drzwi«” - piszą autorzy publikacji. Dlatego, projektując środowisko druku, należy kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo. Eksperci Canon Polska publikują konkretną listę newralgicznych miejsc oraz przekonują, dlaczego warto brać pod uwagę rozwiązania chmurowe.

Drugi rozdział e-booka, „Ciągłość działania biznesu na poziomie systemów druku”, dotyczy m.in. zagadnienia usług MPS (Managed Print Services - pakiet usług zapewniających optymalizację kosztów druku, zwiększających dostępność urządzeń oraz zmniejszających ryzyko naruszenia bezpieczeństwa danych firmowych). Autorzy publikacji udostępniają w nim pełną listę usług i narzędzi, które powinien zapewnić potencjalny dostawca MPS.

Trzecia część, „Efektywna współpraca z dostawcą rozwiązań druku i opiekunem handlowym”, odpowiada na szereg pytań dotyczących partnerstwa na linii producent-klient. Czego firmy mogą oczekiwać od dostawcy? Czy współpraca powinna dotyczyć jedynie zakresu produktów i ich funkcjonalności? Być może warto rozszerzyć ją o pakiet usług serwisowych oraz opieki związanej z prowadzeniem projektu, doradztwem i realizacją samego wdrożenia technicznego?

„E-book, którym dzielimy się z klientami, zawiera skondensowaną wiedzę, zgromadzoną na podstawie wielu lat doświadczenia. To konkretna wiedza rynkowa, którą trudno znaleźć gdzie indziej, na przykład wpisując poszczególne zagadnienia w wyszukiwarkę” – przekonuje Michał Łepkowski.

Publikacja powstała na podstawie wieloletnich doświadczeń ekspertów technicznych i handlowych Canon Polska. Zawarta w niej wiedza jest zatem bezpośrednią odpowiedzią na najczęściej zadawane przez klientów pytania.

„Naszego nowego e-booka adresujemy między innymi do działów IT oraz szefów firm, przechodzących obecnie transformację cyfrową” – informują autorzy. Ale nie tylko. „Zawarte w nim informacje polecamy każdemu, kogo interesują tematy wejścia biznesu w cyfrową przyszłość” – dodają przedstawiciele Canon Polska.

E-book można bezpłatnie pobrać ze strony producenta: https://www.canon.pl/business/insights/articles/wybor-dostawcy-rozwiazan-druku/

 Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

cript>