Print Media Industry Climate Report – stan na 15.06.2020
30 cze 2020 11:10

Analizując sytuację w branży poligraficznej w stosunku do tego, co działo się miesiąc temu, zauważyć można istotną różnicę w większości obszarów świata. W segmencie drukarń opakowaniowych sytuacja prawie wróciła do normy sprzed wybuchu pandemii COVID-19 (poza Australią i Oceanią oraz częścią Ameryki Południowej). Jeśli chodzi o segment drukarń akcydensowych, to tu sytuacja jest nieznacznie gorsza ze względu na niestabilną sytuację w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście musimy pamiętać, że to pokazuje pewien trend i ogólną sytuację w poszczególnych krajach bez dokładnych danych liczbowych, choćby tych dotyczących zmian w wolumenie produkcji. Niestety w obu segmentach drukarń niezbyt dobra sytuacja panuje w W. Brytanii. Oczywiście  wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie ma powrotu dokładnie do tego, co było przed, ale wszystkie pozytywne sygnały powinny nas cieszyć.

Raport powstał z wykorzystaniem wielu źródeł. Pierwsze z nich to Heidelberg Cloud, czyli reprezentatywna grupa połączonych przez sieć globalną arkuszowych maszyn offsetowych, zapewniająca podstawowe informacje rynkowe dotyczące produkcji według kraju i segmentu na całym świecie. Ponadto dane te zostały powiązane przez ekspertów firmy Heidelberg z danymi znajdującymi się w Heidelberg Cloud na temat innych linii produktów, takich jak naświetlarki CtP i złamywarki, po to, aby uwzględnić pełen łańcuch wartości drukarni związany z całością procesów. Drugie źródło to dane COVID-19 publikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Kolejnym źródłem są dane makroekonomiczne publikowane przez portal IHS Markit. I oczywiście wyniki badań różnych stowarzyszeń branżowych.

Raport dostępny jest w postaci interaktywnej z możliwością podglądu sytuacji w czasie na stronie internetowej Heidelberga.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg

error: Kopiowanie zabronione!