Wysoka jakość druku w czasie pandemii z Jet Press 750S
16 lip 2020 10:58

Firma Truyol, mająca siedzibę w Alcorcón w południowo-zachodniej części wspólnoty autonomicznej Madrytu, jest firmą poligraficzną, która wyznaczyła punkt odniesienia dla hiszpańskiej branży druku cyfrowego. Firma oferuje szeroką gamę produktów i usług – od druku wielkoformatowego do okładek książek i opakowań. Założona w 1983 r. jako sklep fotograficzny i punkt kserograficzny, Truyol jest firmą rodzinną. Bardzo mały zespół z czasem zmienił się w liczną załogę obsługującą wiele maszyn poligraficznych. Joaquin Truyol, dyrektor generalny firmy, obserwuje jej rozwój od wczesnych początków, kiedy firmę prowadzili jego rodzice, po dziś dzień, kiedy stała się dobrze prosperującym, kompleksowym dostawcą usług druku. Etos firmy zakłada jej dalszy rozwój, a także poszerzanie jej oferty dla branży; wymaga to maszyn, które nie tylko mogą podołać wysokiej produkcji, ale też wytwarzają doskonałej jakości, spójne produkty. Właśnie z tych powodów firma Truyol wybrała maszynę Jet Press 750S.

„Truyol ma bardzo ciekawą historię – mówi Joaquin. - Firma zaczynała jako mały sklepik w Alcorcón i wprowadziła pierwszą elektrostatyczną kopiarkę do papieru w rejonie Madrytu, a wkrótce potem pierwszą kopiarkę kolorową. Szybko się rozwijaliśmy i byliśmy w stanie oferować coraz szerszą gamę usług druku na różnych podłożach dla wielu branż.

Nasz dział badawczo-rozwojowy umożliwia maksymalne wykorzystanie technologii firmy Truyol, łącząc materiały, nośniki do druku, atramenty, wykończenia i procesy, aby tworzyć najbardziej innowacyjne, wysokiej jakości produkty dla naszych klientów.

Od 10 lat odnotowujemy 30 proc. roczny wzrost. Nasz zakład zajmuje teraz powierzchnię 7000 m2, mieści 150 maszyn i zatrudnia 150 pracowników – wszystko to pomaga nam spełniać wymagania naszych klientów przez 24 godziny na dobę”.

Pomimo niezwykłego rozwoju firmy w ciągu ostatnich lat Joaquin uznał, że trzeba zainwestować w więcej maszyn do produkcji druku ultrawysokiej jakości. Zainstalowana na początku 2020 roku maszyna Jet Press 750S firmy Fujifilm została zakupiona, aby zaspokoić tę potrzebę. „Zawsze staramy się wprowadzać innowacje i robić wszystko, co tylko możliwe, aby stwarzać nowe możliwości – kontynuuje Joaquin. - Wiemy, że zapewniamy doskonałą obsługę naszym klientom, ale zawsze chcemy przesuwać granice, a maszyna Jet Press już pomaga nam to robić”.

Joaquin dowiedział się o maszynie Jet Press 3 lata temu i jest zachwycony mając ją dziś w firmy Truyol. „Firma Fujifilm zaprosiła nas do odwiedzenia jej zakładu w Brukseli, abyśmy mogli obejrzeć oferowane przez nią maszyny poligraficzne. Właśnie wtedy po raz pierwszy zobaczyliśmy maszynę Jet Press. Od tamtej pory bacznie się jej przyglądaliśmy, ponieważ było dla nas jasne, że jej duże zdolności produkcyjne, prosta obsługa i znakomita dbałość o szczegóły były dokładnie tym, czego szukaliśmy”.

Firma Truyol nabyła maszynę Jet Press 750S w styczniu 2020 i już atramentowa maszyna drukująca w formacie B2 trzeciej generacji zrobiła wrażenie na Joaquinie i jego zespole. „Druk atramentowy to technologia, w którą mocno wierzymy, a dzięki maszynie Jet Press mogliśmy jeszcze bardziej zróżnicować naszą ofertę dla różnych dostawców druku. Już jesteśmy pod dużym wrażeniem, widząc, jak szczegółowe wydruki i jednorodne tła potrafi dostarczyć, i z tego powodu bardzo polegamy na maszynie Jet Press w zakresie wysokiej jakości druku”.

Firma Truyol jeszcze nie wykorzystuje pełni możliwości maszyny Jet Press z powodu ciągłego wpływu pandemii COVID-19 na branżę i całą gospodarkę. Joaquin jest jednak przekonany, że kiedy sytuacja się ustabilizuje, jego firma wyjdzie z tego silniejsza. „Obecna pandemia wymusiła na nas zmniejszenie produkcji – podobnie jak na całej branży – ale mamy pełne zaufanie do wydajności i jakości oferowanych przez maszynę Jet Press, więc z czasem będziemy w stanie maksymalnie wykorzystać jej zalety.

W zasadzie to mamy nadzieję, że nasze innowacyjne myślenie pozwoli nam wyjść z tej sytuacji z nowymi rozwiązaniami i propozycjami dla naszych klientów. Ale teraz przede wszystkim musimy mieć dostawców, na których możemy polegać i którzy pomogą nam przetrwać ten trudny okres. Jesteśmy nowym klientem firmy Fujifilm i wybraliśmy trudny czas na podjęcie współpracy! Od pierwszego dnia mogliśmy na nich liczyć i jesteśmy w stałym kontakcie przez całą pandemię – to dla nas niezwykle cenne wsparcie; jesteśmy ciekawi, jak nasze relacje rozwiną się w nadchodzących latach”.

Joan Casas, kierownik, Fujifilm Graphic Systems Spain: „Jesteśmy zachwyceni widząc, że maszyna Jet Press już odgrywa kluczową rolę w rozwoju oferującej wysokiej jakości druk firmy Truyol. W ciągu ostatnich miesięcy firma musiała stawić czoło dużym wyzwaniom, podobnie jak cała branża, ale cieszymy się, że możemy ich wspierać w tym trudnym czasie i mamy nadzieję, że pomożemy im uwolnić cały potencjał maszyny Jet Press, gdy produkcja zacznie wracać do normalnego poziomu”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

error: Kopiowanie zabronione!