Böttcher – dla flekso mamy prawie wszystko
17 lip 2020 11:10

Böttcher to globalny partner obejmujący swoją działalnością cały świat. Mamy 25 zakładów produkcyjnych na 6 kontynentach oraz kilkadziesiąt spółek handlowych. Jesteśmy dostawcą dla większości technik druku: offset, wklęsłodruk, druk cyfrowy oraz flekso. Ta ostatnia rozwija się ostatnio wyjątkowo prężnie. W związku z tym nasza oferta dla niej również ciągle się rozwija – od wałków z powłokami elastomerowymi czy też gładkich tulei gumowych do druku apli, przez gumowe formy drukowe do druku bez końca, aż po płaskie, elastomerowe formy drukowe grawerowane laserowo. 

Marka BöttcherFlex staje się coraz bardziej rozpoznawalna.

Jesteśmy prawdopodobnie jedynym dostawcą o tak kompleksowym portfolio. Oprócz produktów elastomerowych do druku oferujemy również środki czyszczące czy tuleje montażowe do form drukowych, a nawet rękawy gumowe stosowane przede wszystkim w maszynach wąskowstęgowych.

Nasze gumowe formy drukowe do grawerowania laserowego – czy to w formie tulei, czy też formy płaskiej – wyróżniają się bezkonkurencyjną odpornością chemiczną oraz wytrzymałością mechaniczną.

Produkt, o którym warto powiedzieć więcej, to najnowsze dziecko firmy Böttcher – tuleje do montażu płyt PMS: BöttcherFlex CAMBIUM Sleeves.

Tuleje CAMBIUM mają twardą warstwę wierzchnią i są przeznaczone do montażu płyt wszystkimi dostępnymi na rynku taśmami. Nadają się do płyt elastomerowych, ale również fotopolimerowych. Stosuje się je w połączeniu z cylindrycznymi rdzeniami powietrznymi oraz adapterami (z systemami stożkowymi na zamówienie).

Zalety CAMBIUM:

– Bardzo niska masa dzięki zastosowaniu specjalnej pianki o wysokiej wytrzymałości.

– Odporna na zużycie poliuretanowa warstwa wierzchnia.

– Wysoka stabilność wymiarowa zapewniająca długą żywotność.

– Łatwy montaż i demontaż taśmy klejącej.

– Możliwość wykonania różnego rodzaju zamków: kompozytowy, metalowa płytka, metalowy pierścień, jak również BOBST smartGPSTM. Są zaprojektowane z właściwościami antystatycznymi, a zatem zgodne z dyrektywą ATEX 95 i 453.

Kolejna, już ostatnia grupa produktów dla flekso w naszej ofercie, to środki chemiczne – zmywacze do farb wodnych, UV oraz rozpuszczalnikowych. Posiadają one certyfikaty ISEGA.

– Hi-Sonic – zmywacz stosowany w myjkach do aniloksów służy do myjek zarówno ultradźwiękowych, jak i natryskowych.

– Godny uwagi jest żel Bottcherin Creme stosowany do gruntownego doczyszczania wałków rastrowych poza maszyną. Daje on nad wyraz dobre efekty i nie powoduje choćby najmniejszego uszkodzenia powierzchni wałka.

Jak widać, do tego, aby powiedzieć, że mamy dla Was wszystko, niewiele już brakuje.

Ireneusz Chojnacki, Böttcher Polska

Artykuł sponsorowany

 

cript>