KAMA potwierdza udział w targach drupa 2021
22 lip 2020 07:21

Firma KAMA GmbH, producent maszyn sztancujących i wykończeniowych oraz składarko-sklejarek, potwierdziła, że ​​weźmie udział w targach drupa zapowiedzianych na 2021 rok.

„Dla naszej branży drupa jest jedynym globalnym wydarzeniem na półkuli zachodniej, dlatego udział w nim uważamy za wręcz obowiązkowy” - podkreśla CEO firmy, Steffen Pieper i dodaje: „Mali i średni producenci maszyn, którzy tak jak my opracowują rozwiązania dla rynku globalnego, potrzebują drupy, aby móc pochwalić się swoimi nowymi produktami i osiągnięciami”.

Zdaniem przedstawicieli firmy każdy gracz rynkowy odnosi korzyści z tak szerokiego, otwartego porównania z konkurencją. Można w jednym miejscu uzyskać pełny przegląd branży w ciągu zaledwie kilku dni, znaleźć rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb oraz porównywać oferty podczas bezpośrednich spotkań.

„Poziom inwestycji w branży poligraficznej jest niezwykle wysoki, a klienci bardziej niż kiedykolwiek potrzebują szczegółowych analiz i obliczeń, które pomogą im w podjęciu decyzji o zakupie danego rozwiązania. Drupa to jedyne wydarzenie, które oferuje tak wielką skalę i rozmach”.

Wydarzenia online i wewnętrzne wystawy są skutecznymi narzędziami w obecnej sytuacji, ale nigdy nie będą w stanie w pełni zastąpić klasycznych targów. W dłuższej perspektywie tylko otwarta konkurencja zapewnia siłę napędową niezbędną dla koniecznego postępu - nie tylko w zakresie rozwoju produktu, ale także samej współpracy.

Pieper uważa, że duzi gracze muszą przyjąć podejście długoterminowe, aby zachować satysfakcjonujące udziały w rynku międzynarodowym i krajowym. „Jeśli chodzi o koronawirusa, to jesteśmy przekonani, że uda się znaleźć odpowiednie rozwiązania. Chociaż nadal nie jest jasne, czy zainteresowane strony ze wszystkich krajów będą mogły przyjechać do Düsseldorfu, my z pewnością będziemy prezentować innowacyjne produkty i rozwiązania na targach drupa w nowej hali 1”.

Jak podkreśla Steffen Pieper, przemysł drukarski ma swoje korzenie w Niemczech i warto ten fakt wykorzystać. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest też wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowie maszyn drukarskich, którym może pochwalić się działająca od 1894 roku KAMA.  „Do kolejnych sukcesów na światowym rynku będziemy potrzebować wszystkich naszych zasobów, a drupa jest częścią tego planu” - wyjaśnia Pieper i dodaje: „Używając analogii piłkarskiej, żadna drużyna biorąca udział w Lidze Mistrzów nie oddałaby dobrowolnie swojej przewagi u siebie”.

 Na podstawie informacji firmy KAMA opracowała BZ

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>