Heidelberg sprzeda Grupę Gallus
23 lip 2020 11:31

Firma Heidelberg systematycznie przebudowuje swe wewnętrzne struktury. Po decyzji o skupieniu działalności na druku arkuszowym kolejnym krokiem będzie sprzedaż Grupy Gallus szwajcarskiemu holdingowi opakowaniowemu benpac ag z siedzibą w Stans.

W przyszłości Heidelberg i benpac zamierzają współpracować przy produkcji maszyny do cyfrowego druku etykiet Gallus Labelfire. Heidelberg pozostanie dostawcą zespołu druku cyfrowego (DPU) oraz materiałów eksploatacyjnych do tej maszyny.

„Pozbywamy się  naszych aktywności w zakresie wąskowstęgowego druku rotacyjnego oraz fleksograficznego druku rotacyjnego, by silniej skoncentrować się na innowacyjnych rozwiązaniach przeznaczonych dla całego łańcucha wartości produkcji arkuszowej. Zachowamy nasze wewnętrzne kompetencje w zakresie digitalizacji, a dzięki współpracy z benpac przy Gallus Labelfire będziemy rozwijać cyfryzację maszyn konwencjonalnych. Równocześnie pozostaniemy głównym dostawcą naszych arkuszowych maszyn offsetowych dla rozwijającego się rynku etykietowego” - wyjaśnia dyrektor generalny Heidelberga, Rainer Hundsdörfer.

Efektem transakcji będzie przeniesienie na benpac własności 5 zakładów produkcyjnych Gallus zatrudniających ok. 430 pracowników w Niemczech i Szwajcarii. Heidelberg spodziewa się, że transakcja o wartości ok. 120 mln euro pozwoli firmie zanotować zyski na poziomie kilkudziesięciu mln euro. Jej szczegóły mają zostać ustalone tuż przed domknięciem umowy. Transakcja, która musi zostać jeszcze zaakceptowana przez stosowne urzędy i podlega określonym warunkom zawieszającym, powinna wejść w życie do końca 2020 r.

benpac i Heidelberg ustaliły, że niemiecka firma we współpracy z nowym właścicielem będzie nadal prowadziła sprzedaż i obsługę serwisową maszyn z portfolio Gallusa po jego sprzedaży.

W związku z informacją o zmianie właściciela Grupy Gallus firma Heidelberg Polska wydała komunikat podpisany przez prezesa Krzysztofa Pindrala, w którym zapewniono, że zmiana ta nie będzie miała wpływu na polskich klientów. Czytamy w nim m.in.: (…) Heidelberg pozostaje ekskluzywnie odpowiedzialny za sprzedaż i serwis produktów Gallus w Polsce oraz w naszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zmiana właściciela Grupy Gallus nie zmienia nic w tym zakresie.

Tym samym chcielibyśmy zapewnić, że nie zmienia się nic w dotychczasowych relacjach z klientami Heidelberg Polska, który był i będzie nadal partnerem w segmencie maszyn wąskowstęgowych. (…)”

Opracowano na podstawie informacji firm Heidelberg i Heidelberg Polska

 

 

error: Kopiowanie zabronione!