Niewidzialna bariera chroniąca przed drobnoustrojami i bakteriami
27 lip 2020 08:35

Oferta firmy Ritrama została ostatnio wzbogacona o samoprzylepną laminację posiadającą właściwości antybakteryjne, szczególnie nadającą się do ochrony wielkoformatowych druków cyfrowych oraz do powlekania powierzchni narażonych na zwiększone użytkowanie publiczne. Produkt dostosowuje swoją wszechstronność do średnich i długotrwałych zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Połączenie trwałego kleju akrylowego i wysokiej jakości polimerowo-winylowego frontu sprawia, że RI-DEFEND wydaje się optymalnym rozwiązaniem do tworzenia niewidzialnej bariery chroniącej przed drobnoustrojami i bakteriami na afiszach, drzwiach, klamkach, przeszkleniach, stołach, krzesłach, wyświetlaczach, ekranach dotykowych, produktach papierniczych oraz wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki standard higieny sanitarnej, np. w szpitalach i laboratoriach.
RI-DEFEND zawiera biobójczą substancję czynną, która w przeciwieństwie do powszechnie znanych roztworów nieantybakteryjnych chroni powierzchnie przez długi czas, eliminując do 99,9 proc. bakterii obecnych na powierzchni i zapobiegając ich namnażaniu. Skuteczność RI-DEFEND została sprawdzona i przetestowana zgodnie z normą ISO 22196: 2011 i na tej podstawie ustalono, że RI-DEFEND jest skuteczny w przypadku wielu bakterii, w tym: Escherichia Coli, Enterococcus Faecalis, Listeria Monocytogenes, Klebsiella Pneumoniae, Salmonella Enterica.
Z myślą o zagwarantowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa RI-DEFEND został zaprojektowany i sprawdzony w kierunku działania antybakteryjnego przez okres 5 lat, wykazując przy tym niezmienną odporność na symulowane intensywne procedury myjące. Mowa o procedurach  zalecanych przez WHO (Światową Organizację Zdrowia), które przewidują mycie powierzchni specjalnymi środkami dezynfekującymi, takimi jak chlorek benzalkoniowy lub roztwory podchlorynu sodu, powszechnie stosowanymi w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS.

Na podstawie informacji firmy Ritrama opracowała BZ