Zakończyło się przejęcie Antalis
27 lip 2020 09:24

Przejęcie firmy Antalis przez Kokusai Pulp & Paper zostało zakończone, pozostawiając największego europejskiego sprzedawcę papieru jako spółkę zależną od japońskiego giganta papierniczego.

KPP posiada obecnie 83,7 proc. akcji Antalis i wdrożyło środek zabezpieczający przeniesienie pozostałych udziałów. Nowy właściciel zrefinansował również 100 mln euro niespłaconego zadłużenia za pośrednictwem nowego kredytu w Mizuho Bank i osiągnął porozumienie z byłymi pożyczkodawcami w sprawie umorzenia pozostałej kwoty. Pożyczka wewnętrzna zapewni dalsze 80 mln euro i dostęp do potencjalnych pożyczek z innych japońskich banków. Pozwoli to Antalis na „kontynuowanie strategicznego rozwoju poprzez wzrost wewnętrzny i zewnętrzny”.

Hervé Poncin, który pozostaje dyrektorem generalnym, z zadowoleniem przyjmuje umowę stwierdzając, że „pozwoli ona firmie Antalis zapisać kolejną stronę w historii jej międzynarodowego rozwoju, korzystając z nowych zasobów i w celu wzmocnienia pozycji na różnych rynkach. Transakcja otwiera nowe możliwości dla klientów i dostawców dzięki światowej klasy partnerowi biznesowemu ”.

Do zarządu dołącza Madoka Tanabe, która zostaje prezesem, a Yasujuki Sakata i Shojiro Adachi zajmą stanowiska dyrektorskie w zarządzie. Pascal Lebard ustąpił ze stanowiska przewodniczącego wraz z innymi dyrektorami, Cécile Helme-Guizon i Bruno Basuyaux.

Jedną z pierwszych inwestycji będzie teraz  przebudowa biur w magazynie w Coalville, które, jak twierdzi nowy zarząd,  „nie nadają  się już do użytku ze względu na wiek budynków i wymagany zakres prac remontowych”. Przebudowa pozwoli podwoić powierzchnię biurową.

Sfinalizowanie umowy oznacza, że ​​trzech największych w Wielkiej Brytanii sprzedawców papieru zmieniło właściciela w zeszłym roku: Denmaur trafił do rąk amerykańskich weteranów przemysłu, Harry'ego  E. Goulda Jr. i Roberta Goulda, a Premier Paper został przejęty przez Japan Pulp i Paper, która wcześniej wchłonęła papierniczy biznes Goulda.

Na podstawie Print Business opracowała BZ

 

 

 

 

cript>